GovTech Launchpad՝ աքսելերացիոն փուլ
Վերջին 2 ամիսների ընթացքում եզրափակիչ փուլի մեր 4 ստարտափներն իրենց ծրագրերի բարելավման և եզրափակիչ փուլին պատրաստվելու համար մասնակցել են տարբեր սեմինարների և մենթորության դասընթացների։
Նազարեթ Սեֆերյանը մասնակիցներին փոխացեց ստարտափների բիզնես մոդելների մշակման հիմքերը, Արմեն Առաքելյանը տրամադրեց դիզայն մտածողության ինտերակտիվ դասընթացներ՝ հայեցակարգի մշակումից մինչև գործածություն, Գևորգ Պողոսյանը մանրակրկիտ ներկայացրեց Հայաստանում ստարտափների վերաբերյալ իրավական դրույթները և պահանջները, կառավարության ռազմավարական կառավարման թիմի ներկայացուցիչ Հակոբ Աբրահամյանը ներկայացրեց թվային տրանսֆորմացիայի ռազմավարությունները և առաջնահերթությունները Հայաստանի կառավարության համար։
Յուրաքանչյուր ստարտափ հնարավորություն ունեցավ նաև մարզիչների անհատական դասընթացների միջոցով ազդեցության չափորոշման և մենեջմենթի գործնական տեղեկատվություն ստանալ մեր գրասենյակի փորձագետ Աքասիա Փոլատեանից, ֆինանսական պլանավորման և կանխատեսման վերաբերյալ՝ Նազարեթ Սեֆերյանից, ինչպես նաև եզրափակիչ քննարկումների բովանդակության և ռազմավարության վերաբերյալ մենթորության դասեր՝ Սարգիս Կարապետյանից։

GovTech Launchpad - акселерационный этап программы
В течение последних 2 месяцев четверо наших финалистов участвовали в различных семинарах и курсах наставничества для улучшения своих программ и подготовки к финалу.
Назарет Сеферян ознакомил участников с основами разработки бизнес-моделей стартапов, Армен Аракелян провел интерактивные курсы: от разработки концепции до реализации, Геворг Погосян подробно представил правовые положения и требования для стартапов в Армении, представитель группы стратегического управления правительства Акоп Абрамян представил стратегии и приоритеты цифровой трансформации для правительства Армении.
Каждый стартап имел возможность получить практическую информацию по критериям воздействия и управлению через индивидуальные тренинги от эксперта нашего офиса Акасии Поладян, по финансовому планированию и прогнозированию от Назарет Сеферян, а также наставнические уроки по содержанию заключительных обсуждений и стратегии от Саргиса Карапетяна.