Կրթություն՝ միջազգային չափանիշներով․ UWC Dilijan College
Հայաստանի բնության ամենաչքնաղ անկյունում՝ Դիլիջանում գործող UWC Dilijan College-ը տարածաշրջանում եզակի միջազգային դպրոց է, որի դասավանդումն իրականացվում է International Baccalaureate Diploma Programme-ին համապատասխան:
Սա աննախադեպ հնարավորություն է սփյուռքում գտնվող մեր երիտասարդ հայրենակիցների համար Հայաստանում ստանալ բարձրորակ կրթություն արտասահմանյան բարձրակարգ մասնագետների կողմից: Ուսուցումն իրականացվում է անգլերենով: UWC Dilijan-ը մինչհամալսարանական կրթություն է տրամադրում 16-19 տարեկան աշակերտներին:
Ընդունելությունը սփյուռքի հայ երիտասարդների համար կազմակերպվում է երկու հիմքով՝
- Armenian Diaspora UWC National Committee-ի միջոցով կրթաթոշակ ունեցող տեղերի համար,
- UWC General Selection Programme-ով առանց կրթաթոշակ տեղերի համար
Մանրամասների համար այցելեք այս հղմամբ՝ https://bit.ly/2O6UMVK.
UWC Dilijan-ին ավելի լավ ճանաչելու համար կարող եք դպրոցում հյուրընկալվել ամառային ճամբարի շրջանակներում: Հարցերի դեպքում կարող եք կապ հաստատել այս հասցեով. welcome@uwcdilijan.am կամ այցելել պաշտոնական կայք՝ https://www.uwcdilijan.org/.

Образование по международным стандартам. UWC Dilijan College
В одном из красивейших уголков природы Армении, в Дилижане, действующий колледж UWC Dilijan,  является одним из уникальных образовательных  центров региона, где обучение ведется в соответствии с программой Диплома Международного бакалавриата (International Baccalaureate Diploma Programme).
Это беспрецедентная возможность для наших молодых соотечественников из диаспоры получить высококачественное образование в Армении у высококвалифицированных иностранных специалистов. Обучение ведется на английском языке.В UWC Dilijan довузовское образование получают учащиеся в возрасте 16-19 лет.
Прием для армянской молодежи диаспоры организован по двум направлениям:
• На места со стипендиями Национального комитета армянской диаспоры (Armenian Diaspora UWC National Committee);
• Программа общего отбора без стипендий (UWC General Selection Programme)
Для получения подробной информации посетите эту ссылку: https://bit.ly/2O6UMVK.
Чтобы ближе познакомиться с UWC Dilijan, вы можете посетить школу в рамках летнего лагеря. При возникновении вопросов можете написать на данный адрес: welcome@uwcdilijan.am или посетить официальный сайт: https://www.uwcdilijan.org/.