Կրթություն՝ միջազգային չափանիշներով․ UWC Dilijan College
Հայաստանի բնության ամենաչքնաղ անկյունում՝ Դիլիջանում գործող UWC Dilijan College-ը տարածաշրջանում եզակի միջազգային դպրոց է, որի դասավանդումն իրականացվում է International Baccalaureate Diploma Programme-ին համապատասխան:
Սա աննախադեպ հնարավորություն է սփյուռքում գտնվող մեր երիտասարդ հայրենակիցների համար Հայաստանում ստանալ բարձրորակ կրթություն արտասահմանյան բարձրակարգ մասնագետների կողմից: Ուսուցումն իրականացվում է անգլերենով: UWC Dilijan-ը մինչհամալսարանական կրթություն է տրամադրում 16-19 տարեկան աշակերտներին:
Ընդունելությունը սփյուռքի հայ երիտասարդների համար կազմակերպվում է երկու հիմքով՝
- Armenian Diaspora UWC National Committee-ի միջոցով կրթաթոշակ ունեցող տեղերի համար,
- UWC General Selection Programme-ով առանց կրթաթոշակ տեղերի համար
Մանրամասների համար այցելեք այս հղմամբ՝ https://bit.ly/2O6UMVK.
UWC Dilijan-ին ավելի լավ ճանաչելու համար կարող եք դպրոցում հյուրընկալվել ամառային ճամբարի շրջանակներում: Հարցերի դեպքում կարող եք կապ հաստատել այս հասցեով. welcome@uwcdilijan.am կամ այցելել պաշտոնական կայք՝ https://www.uwcdilijan.org/.

UWC Dilijan College, located in one of Armenia’s most scenic corners, is the only international boarding school in the entire region to offer the International Baccalaureate Diploma Programme.
This is an unprecedented opportunity for young Diasporan Armenians to receive a world class education from internationally acclaimed professionals. Courses are conducted in English. UWC Dilijan serves students ages 16-19.
Diasporan applicants can be admitted in two ways:
- Via a scholarship from the Armenian Diaspora UWC National Committee
- Via the UWC General Selection Programme without a scholarship.
For details, visit: https://bit.ly/2O6UMVK.
To experience UWC Dilijan firsthand, you can attend a summer camp. With enquiries please contact welcome@uwcdilijan.am or visit the website: https://www.uwcdilijan.org.