Հանդիպում «Բարեփոխում և բիզնես» ասոցիացիայի անդամների հետ
Ռուսաստան աշխատանքային այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «Բարեփոխում և բիզնես» ասոցիացիայի անդամների հետ, որի ընթացքում քննարկվել են պետություն-բիզնես-սփյուռք շղթային առնչվող հարցեր:
Գործարար համայնքի ներկայացուցիչները ներկայացրել են Ռուսաստանում իրենց գործունեությունը, ասոցիացիայի նպատակներն ու առաքելությունը: Գլխավոր հանձնակատարն իր կողմից ներկայացրել է մեր գրասենյակի 2021-ի ծրագրերը: Զրույցի հիմնական թեման էր Հայաստանի համագործակցությունը սփյուռքի, մասնավորապես՝ գործարար կազմակերպությունների հետ, առկա խնդիրներն ու բացերը:
Զարեհ Սինանյանը կարևորել է ասոցիացիայի գործունեությունը, ինչպես նաև հետագա սերտ համագործակցության հույս է հայտնել:

Встреча с членами Ассоциации предпринимателей “Реформа и бизнес”
Главный уполномоченный по делам диаспоры РА в Москве обсудил с членами Ассоциации предпринимателей “Реформа и бизнес” вопросы взаимодействия Государство-Бизнес-Диаспора.
Члены Ассоциации - предприниматели из диаспоры, чьи бизнес-точки действуют на территории России, презентовали свою Ассоциацию, ее основные миссии и направления работы. В свою очередь уполномоченный представил программу деятельности нашего Офиса в 2021 году. Основой разговора стали вопросы взаимодействия государства с диаспоральными сообществами, а именно - с бизнес-организациями.
Уполномоченный подчеркнул важность деятельности Ассоциации в объединении предпринимательского потенциала Диаспоры, а также обозначил возможные точки дальнейшей работы.