Հանդիպում «Բարեփոխում և բիզնես» ասոցիացիայի անդամների հետ
Ռուսաստան աշխատանքային այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «Բարեփոխում և բիզնես» ասոցիացիայի անդամների հետ, որի ընթացքում քննարկվել են պետություն-բիզնես-սփյուռք շղթային առնչվող հարցեր:
Գործարար համայնքի ներկայացուցիչները ներկայացրել են Ռուսաստանում իրենց գործունեությունը, ասոցիացիայի նպատակներն ու առաքելությունը: Գլխավոր հանձնակատարն իր կողմից ներկայացրել է մեր գրասենյակի 2021-ի ծրագրերը: Զրույցի հիմնական թեման էր Հայաստանի համագործակցությունը սփյուռքի, մասնավորապես՝ գործարար կազմակերպությունների հետ, առկա խնդիրներն ու բացերը:
Զարեհ Սինանյանը կարևորել է ասոցիացիայի գործունեությունը, ինչպես նաև հետագա սերտ համագործակցության հույս է հայտնել:

Meeting with members of the “Reform and Business” Association
During a work visit to Russia, High Commissioner Zareh Sinanyan met with members of the “Reform and Business” Association, where they discussed matters associated with the state-business-diaspora link.
Representatives of the business community presented their activities in Russia, the goals of the association and their mission. On his part, the High Commissioner presented our Office’s 2021 programs. The main topic of conversation was Armenia’s cooperation with the diaspora, particularly with business organizations, existing problems and gaps.
Mr. Zareh Sinanyan noted the importance of the association’s activities and expressed hope for further close cooperation.