Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Հայ իրավաբանների ասոցիացիայի անդամների հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Ռուսաստանի աշխատանքային այցի շրջանակներում Մոսկվայում հանդիպել է Հայ իրավաբանների ասոցիացիայի անդամների հետ:
Ասոցիացիայի նպատակն է աջակցություն ցուցաբերել ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց անկախ քաղաքացիությունից, ինչպես նաև համախմբել հայ իրավաբաններին սոցիալական և մասնագիտական հարթության մեջ: Ասոցիացիայի մասնաճյուղերը գործում են Ռուսաստանի 65 սուբյեկտներում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեց ասոցիացիայի և Հայաստանի պետական համակարգի միջև հնարավոր համագործակցությունը:

Главный уполномоченный встретился с членами крупной Ассоциации армянских юристов в Москве
Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян в ходе рабочей поездки в Россию познакомился с членами крупной Ассоциации армянских юристов в Москве.
Ассоциация создана с целью оказания правовой поддержки физическим и юридическим лицам вне зависимости от гражданства, а также объединения юристов в социальном и профессиональном сферах. Региональные отделы Ассоциации на данный момент действуют в 65 субъектах России.
Целью встречи стало знакомство и обсуждение вопросов точек взаимодействия Ассоциации с государственным органами Республики Армения.