Տեղի ունեցավ հերթական առցանց հանդիպումը Հայաստանի և սփյուռքի բժիշկների մասնակցությամբ
Տեղի ունեցավ հերթական առցանց հանդիպումը Հայաստանի և սփյուռքի բժիշկների մասնակցությամբ։ Այս անգամ հանդիպումն ընթացավ «Սուր և հետտրավմատիկ սթրեսային խանգարումներ» թեմայով, որը վարեց կլինիկական հոգեբան Արփի Մինասիանը՝ UC Սան Դիեգոյի կենտրոնից։ Վեբինարին մասնակցեցին շուրջ 50 մասնագետ։
Հոգեկան առողջության տարբեր ոլորտների վերաբերյալ առցանց վեբինարների շարքը կազմակերպում է մեր գրասենյակը, ԵՊՀ կիրառական հոգեբանության կենտրոնը, ՀՀ առողջապահության ազգային ինստիտուտը, ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունը՝ սփյուռքի հոգեկան առողջության մասնագետների և Վիվա ֆոնդի աջակցությամբ։
Վեբինարների նպատակն է վերապատրաստել ՀՀ տարծքում Արցախյան պատերազմի հետևանքով տուժած զինծառայողների և տեղահանված ընտանիքների հետ աշխատող հոգեբաններին։

Состоялась очередная онлайн-встреча с участием врачей Армении и диаспоры
Состоялась очередная онлайн-встреча с участием врачей Армении и диаспоры. На этот раз встреча прошла на тему «Острое и посттравматическое стрессовое расстройство», которую провела клинический психолог из центра Калифорнийского университета в Сан-Диего. В вебинаре приняли участие около 50 специалистов.
Серия онлайн-вебинаров по различным сферам психического здоровья организуется нашим Офисом, Центром прикладной психологии ЕГУ, Национальным институтом здравоохранения РА, Министерством труда и социальных вопросов РА при поддержке специалистов диаспоры в области психического здоровья и Viva Foundation.
Цель вебинаров - обучить психологов, работающих с военнослужащими и перемещенными семьями военнослужащих, пострадавших в Арцахской войне в Армении.