Տեղի ունեցավ հերթական առցանց հանդիպումը Հայաստանի և սփյուռքի բժիշկների մասնակցությամբ
Տեղի ունեցավ հերթական առցանց հանդիպումը Հայաստանի և սփյուռքի բժիշկների մասնակցությամբ։ Այս անգամ հանդիպումն ընթացավ «Սուր և հետտրավմատիկ սթրեսային խանգարումներ» թեմայով, որը վարեց կլինիկական հոգեբան Արփի Մինասիանը՝ UC Սան Դիեգոյի կենտրոնից։ Վեբինարին մասնակցեցին շուրջ 50 մասնագետ։
Հոգեկան առողջության տարբեր ոլորտների վերաբերյալ առցանց վեբինարների շարքը կազմակերպում է մեր գրասենյակը, ԵՊՀ կիրառական հոգեբանության կենտրոնը, ՀՀ առողջապահության ազգային ինստիտուտը, ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունը՝ սփյուռքի հոգեկան առողջության մասնագետների և Վիվա ֆոնդի աջակցությամբ։
Վեբինարների նպատակն է վերապատրաստել ՀՀ տարծքում Արցախյան պատերազմի հետևանքով տուժած զինծառայողների և տեղահանված ընտանիքների հետ աշխատող հոգեբաններին։

Mental Health Webinars with Doctors from Armenia and the Diaspora
Another online meeting was held with the participation of doctors from Armenia and the Diaspora. This time around, the meeting’s topic was "Acute and Post-Traumatic Stress Disorders", which was conducted by clinical psychologist Arpi Minassian from the UC San Diego Center. About 50 specialists took part in the webinar.
The series of webinars on various areas of mental health is organized by our Office, YSU Center for Applied Psychology, RA National Institute of Health, RA Ministry of Labor and Social Affairs, with the support of mental health specialists from the Diaspora and the Viva Foundation.
The goal of the webinars is to retrain psychologists working with servicemen who suffered as a result of the Artsakh war and displaced families in the Republic of Armenia.