Հանդիպում Հայ իրավաբանների միջազգային ասոցիացիայի մասնակիցների հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն առցանց հանդիպում ունեցավ Հայ իրավաբանների միջազգային ասոցիացիայի շուրջ 3 տասնյակ մասնակիցների հետ ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից, Կանադայից, Շվեյցարիայից, Նիդերլանդներից, Ֆրանսիայից, Գերմանիայից, Մեծ Բրիտանիայից, Արգենտինայից, Բելգիայից, Շվեդիայից և Հայաստանից:
Զարեհ Սինանյանը բարձր գնահատեց հայ իրավաբանների համաշխարհային ցանցի աշխատանքը պատերազմի ընթացքում և հետպատերազմյան շրջանում և աջակցության պատրաստակամություն հայտնեց:
Սփյուռքահայ իրավաբանները նշեցին, որ իրենք Հայաստանի զինվորներն են դրսում և պատրաստ են սերտ համագործակցությամբ նպաստել հայրենիքի շահերի առաջմղմանը:
Հանդիպման ընթացքում հետագա համագործակցության և հաճախակի հանդիպումների պայմանավորվածություններ ձեռք բերվեցին:

Прошла встреча с членами Армянской международной ассоциации юристов
Главный уполномоченный Заре Синанян провел онлайн-встречу с более чем 30-ю членами Армянской международной ассоциации юристов из США, России, Канады, Швейцарии, Нидерландов, Франции, Германии, Великобритании, Аргентины, Бельгии, Швеции и Армении.
Заре Синанян высоко оценил работу всемирной сети армянских юристов во время войны и в послевоенный период и выразил готовность оказать поддержку.
Армянские юристы из диаспоры отметили, что они - солдаты Армении за рубежом, которые готовы в тесном сотрудничестве отстаивать интересы Родины.