Հանդիպում Հայ իրավաբանների միջազգային ասոցիացիայի մասնակիցների հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն առցանց հանդիպում ունեցավ Հայ իրավաբանների միջազգային ասոցիացիայի շուրջ 3 տասնյակ մասնակիցների հետ ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից, Կանադայից, Շվեյցարիայից, Նիդերլանդներից, Ֆրանսիայից, Գերմանիայից, Մեծ Բրիտանիայից, Արգենտինայից, Բելգիայից, Շվեդիայից և Հայաստանից:
Զարեհ Սինանյանը բարձր գնահատեց հայ իրավաբանների համաշխարհային ցանցի աշխատանքը պատերազմի ընթացքում և հետպատերազմյան շրջանում և աջակցության պատրաստակամություն հայտնեց:
Սփյուռքահայ իրավաբանները նշեցին, որ իրենք Հայաստանի զինվորներն են դրսում և պատրաստ են սերտ համագործակցությամբ նպաստել հայրենիքի շահերի առաջմղմանը:
Հանդիպման ընթացքում հետագա համագործակցության և հաճախակի հանդիպումների պայմանավորվածություններ ձեռք բերվեցին:

Online meeting with members of the International Cooperation of Armenian Lawyers’ Associations
High Commissioner Zareh Sinanyan held an online meeting with about 30 members of the International Cooperation of Armenian Lawyers’ Associations from the United States, Russia, Canada, Switzerland, Netherlands, France, Germany, Great Britain, Argentina, Belgium, Sweden and Armenia.
Mr. Sinanyan highly appreciated the Association’s work during the recent war and in the post-war period, and expressed readiness to provide assistance.
The lawyers from the Diaspora noted that they are soldiers of Armenia abroad and are ready to promote the interests of the homeland in close cooperation.