Սփյուռքի և Հայաստանի հոգեկան առողջության ոլորտի մասնագետների վեբինարների շարքը շարունակվում է
Սփյուռքի և Հայաստանի հոգեկան առողջության ոլորտի մասնագետների միջև փորձի փոխանակման և վերապատրաստման վեբինարների շարքը շարունակվում է։
Այս անգամ հանդիպումը Արփի Ասատուրյանի հետ էր, ով Լոս Անջելեսից ժամանել է Հայաստան և կամավորական հիմունքներով հոգեբանական օգնություն է ցուցաբերել ոչ միայն Արցախյան 2-րդ պատերազմին մասնակցած զինծառայողներին և տեղահանված ընտանիքների անդամներին, այլև ռազմական և բժշկական ոլորտում աշխատող մասնագետներին։
Այս անգամ վեբինարը անցկացվեց ինտերակտիվ ձևաչափով, որի ընթացքում ոլորտի մասնագետները կիսվեցին իրենց փորձով, ներկայացրին աշխատանքային առօրյայում հանդիպող խնդիրները և բարդությունները։
Մեր գրասենյակը այս վեբինարների շարքը կազմակերպում է  ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության, ԵՊՀ կիրառական հոգեբանության կենտրոնի, ԵՊԲՀ բշժկական հոգեբանության ամբիոնի, ՀՀ առողջապահության ազգային ինստիտուտի և «Վիվա» բարեգործական ֆոնդի հետ սերտ համագործակցությամբ:

The mental health webinar series between Diaspora and Armenian mental health specialists continues
The mental health webinar series between Diaspora and Armenian mental health specialists exchanging experience and training continues.
This time, the meeting was with Arpe Asaturyan, who came to Armenia from Los Angeles and voluntarily provided psychological assistance not only to servicemen who took part in the Second Artsakh War and members of displaced families, but also to military and medical specialists.
The webinar was interactive, during which the specialists shared their experience and presented the problems and difficulties encountered.
Our office organizes numerous webinars in close cooperation with the RA Ministry of Labor and Social Affairs, YSU Center for Applied Psychology, YSMU Department of Medical Psychology, RA National Institute of Health of the Republic of Armenia and the VIVA Charity Foundation.