Սփյուռքի և Հայաստանի հոգեկան առողջության ոլորտի մասնագետների վեբինարների շարքը շարունակվում է
Սփյուռքի և Հայաստանի հոգեկան առողջության ոլորտի մասնագետների միջև փորձի փոխանակման և վերապատրաստման վեբինարների շարքը շարունակվում է։
Այս անգամ հանդիպումը Արփի Ասատուրյանի հետ էր, ով Լոս Անջելեսից ժամանել է Հայաստան և կամավորական հիմունքներով հոգեբանական օգնություն է ցուցաբերել ոչ միայն Արցախյան 2-րդ պատերազմին մասնակցած զինծառայողներին և տեղահանված ընտանիքների անդամներին, այլև ռազմական և բժշկական ոլորտում աշխատող մասնագետներին։
Այս անգամ վեբինարը անցկացվեց ինտերակտիվ ձևաչափով, որի ընթացքում ոլորտի մասնագետները կիսվեցին իրենց փորձով, ներկայացրին աշխատանքային առօրյայում հանդիպող խնդիրները և բարդությունները։
Մեր գրասենյակը այս վեբինարների շարքը կազմակերպում է  ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության, ԵՊՀ կիրառական հոգեբանության կենտրոնի, ԵՊԲՀ բշժկական հոգեբանության ամբիոնի, ՀՀ առողջապահության ազգային ինստիտուտի և «Վիվա» բարեգործական ֆոնդի հետ սերտ համագործակցությամբ:

Цикл вебинаров со специалистами сферы психического здоровья диаспоры и Армении продолжается
Цикл вебинаров по обмену опытом между специалистами сферы психического здоровья диаспоры и Армении продолжается.
На этот раз встреча состоялась с Арпи Асатурян, которая приехала в Армению из Лос-Анджелеса и на добровольной основе оказала психологическую помощь не только военнослужащим, участвовавшим во второй Арцахской войне, и членам депортированных семей, но и специалистам, работающим в военной и медицинской сферах.
На этот раз вебинар был проведен в интерактивном формате, во время которого специалисты поделились своим опытом, представили проблемы и сложности, встречающиеся в рабочих буднях.
Наш офис организует ряд вебинаров в тесном сотрудничестве с министерством труда и социальных вопросов РА, Центром прикладной психологии ЕГУ, кафедрой медицинской психологии ЕГМУ, Национальным институтом здравоохранения РА и благотворительным фондом "Вива».