Սան Ֆրանցիսկոյից հայ նեյրոհոգեբանը մասնակցեց Հայաստանի և Արցախի հոգեբանների համար վեբինարներին
Ամերիկահայ վերականգնողական նեյրոհոգեբան Տատյանա Նովակովիչ Հակոբյանն ապրիլի 21-ին տեղացի հոգեբաններին ներկայացրեց «Ուղեղի տրավմատիկ վնասվածք» թեման:
Հոգեկան առողջությանը նվիրված վեբինարների շարքի սա 7-րդ վերապատրաստումն էր: Սփյուռքահայ մասնագետը մասնակիցներին փոխանցեց ուղեղի տրավմատիկ վնասվածքի գնահատման ու բուժման հմտություններ:
Մեր գրասենյակը այս վեբինարների շարքը կազմակերպում է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության, ԵՊՀ կիրառական հոգեբանության կենտրոնի, ԵՊԲՀ բշժկական հոգեբանության ամբիոնի, ՀՀ առողջապահության ազգային ինստիտուտի և «Վիվա» բարեգործական ֆոնդի հետ սերտ համագործակցությամբ:

Нейропсихолог из Сан-Франциско приняла участие в цикле вебинаров для специалистов Армении и Арцаха
Реабилитационный нейропсихолог Татьяна Новакович-Акопян из США 21 апреля представила местным армянским специалистам тему: “Черепно-мозговая травма”.
Профессиональная образовательная встреча специалистов диаспоры и Армении в рамках цикла вебинаров в сфере психического здоровья прошла в седьмой раз. Спикер представила подробный обзор оценки и лечения черепно-мозговой травмы пациентов.
Вебинары организованы нашим Офисом, Центром прикладной психологии ЕГУ, Национальным институтом здравоохранения РА, Министерством труда и социальных вопросов РА, благотворительным фондом врачей и волонтеров “Вива”.