Ձեզ ենք ներկայացնում 2020 թվականին մեր գրասենյակի «Իգործ» ծրագրի շրջանակներում ՀՀ պետական տարբեր մարմիններում աշխատանքի անցած սփյուռքի մասնագետների մասին «Իգործի օրագրեր» շարքի 9-րդ թողարկումը։
Այսօր կպատմենք Ֆրանսիայից Անահիտ Թուֆանյանի մասին, որ աշխատում է Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակում և Արտաքին գործերի նախարարությունում աշխատելու նպատակով Լիբանանից ժամանած Շուշան Քեշիշյանի:
Անահիտը, լինելով «Իգործ» ծրագրի մասնակից, իր համար արդեն մի մեծ քայլ էր կատարել՝ մկրտվելով հայկական եկեղեցում, իսկ Շուշանը, որ «Ի գործ» ծրագրի շրջանակներում սկսեց աշխատել նախարարությունում, արցախյան պատերազմի առաջին շաբաթվա մեջ արդեն Երևանի կենտրոնում կազմակերպեց ցուցահանդես՝ «Արցախ՝ արվեստի նախագիծ» խորագրով։

Представляем вам девятый выпуск серии “Дневники iGorts” о специалистах из диаспоры, трудоустроенных в 2020 году в разных государственных органах Республики Армения по программе нашего Офиса “iGorts”.
Сегодня мы расскажем об Анаит Туфанян из Франции, которая работает в Офисе защитника прав человека и Шушан Кешишян, прибывшей из Ливана для работы в министерстве иностранных дел.
Анаит сделала большой шаг для себя, будучи уже участницей программы “iGorts” - крестилась в армянской церкви, а Шушан, которая начала работать в министерстве по программе “iGorts”  уже в первую неделю арцахской войны, после организовала выставку картин в центре Еревана “Арцах Art Project”.