«իԳործ» օրագիրն այս անգամ պատմում է Սահակ Մահրեճեանի և Մեղրիկ Այիթյանի մասին, ովքեր աշխատում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմում և Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունում: Սահակը և Մեղրիկը ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» 2020 ծրագրի շրջանակներում են ժամանել Հայաստան:
«Ավելի քան 800 սփյուռքահայ դիմորդներից վերջնական փուլ անցան 120 թեկնածուներ: Մենք ուրախ ենք, որ այժմ հայրենիքում է 50 մասնագետ, որոնք աշխատում են տարբեր պետական կառույցներում»,-ասում է Գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավար, ծրագրի հեղինակ Սառա Անջարգոլյանը:
Հիմա Սահակը թիմում աշխատում է Հայաստանի երկարաժամկետ ռազմավարության մշակման ուղղությամբ, իսկ Մեղրիկը ներգրավված է նախարարության թվայնացման բաժնում:

This time, “iGorts” diaries tells us about Sahag Mahrejian and Meghrik Ayityan, who work in the RA Office of the Prime Minister and RA Ministry of High-Tech Industry, respectively. Sahag and Meghrik arrived in Armenia as part of the "iGorts" 2020 program for Armenian Diaspora specialists.
“Among the more than 800 applicants from the Diaspora, 120 candidates made it to the final stage. We are happy that now there are 50 specialists working in various state institutions in our homeland,” says Chief of Staff at the RA Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs and “iGorts” program founder.
Currently, Sahak is working with his team to develop a long-term strategy for Armenia, and Meghrik is involved in the Ministry’s digitization department.