Զարեհ Սինանյանը մասնակցեց Խորեն և Շուշանիկ Ավետիսյան դպրոցի 12-րդ դասարանի ավարտական ցերեկույթին
Ամերիկայի հայ ավետարանչական ընկերակցության հրավերով՝ Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մասնակցեց Խորեն և Շուշանիկ Ավետիսյան դպրոցի 12-րդ դասարանի ավարտական ցերեկույթին: Միջոցառմանը ներկա էին ընկերակցության գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանը, հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Հարութ Ներսեսսյանը, հյուրեր ԱՄՆ-ից և Հայաստանից:
Միջոցառման ընթացքում սաները շնորհակալություն հայտնեցին իրենց դպրոցին և ուսուցիչներին, ստացան հավաստագրեր:
Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում 1999 թվականից գործող դպրոցը տրամադրում է բարձրորակ, ընդլայնված կրթական ծրագրով նորարար կրթություն, ինչի արդյունքում դպրոցի շրջանավարտներն ընդունվում են Հայաստանի և աշխարհի լավագույն համալսարանները:

Заре Синанян принял участие в выпускной церемонии 12-го класса школы Хорена и Шушаник Аветисян
По приглашению Армянской миссионерской ассоциации Америки Главный уполномоченный по делам диаспоы Заре Синанян принял участие в выпускной церемонии 12-го класса школы Хорена и Шушаник Аветисян. В мероприятии приняли участие исполнительный директор ассоциации Завен Ханджян, директор армянского филиала Арут Нерсесян, гости из США и Армении.
В ходе мероприятия ученики поблагодарили учителей своей школы и получили сертификаты.
Школа, которая работает в общине Малатия-Себастия Еревана с 1999 года, предоставляет инновационное образование с высококачественной расширенной учебной программой, которая позволяет ее выпускникам поступать в лучшие университеты Армении и мира.