Զարեհ Սինանյանը մասնակցեց Խորեն և Շուշանիկ Ավետիսյան դպրոցի 12-րդ դասարանի ավարտական ցերեկույթին
Ամերիկայի հայ ավետարանչական ընկերակցության հրավերով՝ Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մասնակցեց Խորեն և Շուշանիկ Ավետիսյան դպրոցի 12-րդ դասարանի ավարտական ցերեկույթին: Միջոցառմանը ներկա էին ընկերակցության գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանը, հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Հարութ Ներսեսսյանը, հյուրեր ԱՄՆ-ից և Հայաստանից:
Միջոցառման ընթացքում սաները շնորհակալություն հայտնեցին իրենց դպրոցին և ուսուցիչներին, ստացան հավաստագրեր:
Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում 1999 թվականից գործող դպրոցը տրամադրում է բարձրորակ, ընդլայնված կրթական ծրագրով նորարար կրթություն, ինչի արդյունքում դպրոցի շրջանավարտներն ընդունվում են Հայաստանի և աշխարհի լավագույն համալսարանները:

High Commissioner Participates in Khoren and Shooshanig Avedisian School Graduation
At the invitation of the Armenian Missionary Association of America, High Commissioner Zareh Sinanyan participated in the 12th grade graduation ceremony of the Khoren and Shooshanig Avedisian School. The event was attended by the association’s executive director Zaven Khanjian, the director of the Armenian branch Harut Nersesyan, as well as guests from the United States and Armenia.
During the event, the students expressed their gratitude to the school and their teachers and received certificates.
The school, which has been operating in the Malatia-Sebastia community of Yerevan since 1999, provides innovative education with a high-quality enhanced curriculum, as a result of which the school’s graduates are accepted into the best universities in Armenia and around the world.