Հայկական սփյուռքի հետ աշխատանքի փորձը Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Կիևում ներկայացրեց Ուկրաինայի գերագույն ռադայի պատգամավորներին
09 Հունիսի 2021
Հայկական սփյուռքի հետ աշխատանքի փորձը Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Կիևում ներկայացրեց Ուկրաինայի գերագույն ռադայի պատգամավորներին, լրագրողներին և հայ համայնքի որոշ ներկայացուցիչների։
Սփյուռքներ ունեցող այլ պետությունների համար հայաստանյան փորձը գնալով դառնում է ավելի գրավիչ և օրինակելի։ Զարեհ Սինանյանը մանրամասն ներկայարցեց գրասենյակի աշխատանքը, ծրագրերը և ռազմավարությունը, այնուհետ ազատ ձևաչափով պատասխանեց ներկաների հարցերին, նրանց փոխանցեց հայրենադարձության և գրասենյակի ծրագրերի մասին նյութեր։

Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян в Киеве представил депутатам Верховной Рады Украины
09 Июня 2021
Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян в Киеве представил депутатам Верховной Рады Украины, журналистам и представителям армянской общины опыт работы с армянской диаспорой.
Для многих стран, имеющих свои диаспоры, армянский опыт становится все более привлекательным и образцовым. Заре Синанян подробно представил деятельность Офиса, программы и стратегию, затем в свободной форме ответил на вопросы присутствующих, передал им материалы о репатриации и программах Офиса.