Խորացնելով կապերը Ֆրանսիայի հայ համայնքի հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունեց Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունները համակարգող խորհրդի համանախագահ (CCAF), Nouvelles d'Arménie ամսագրի խմբագիր Արա Թորանյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունները համակարգող խորհրդի գործունեությանը, հայ համայնքին, Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերություններին առնչվող հարցեր:
«CCAF-ը միշտ կլինի հայկական պետության և ժողովրդի կողքին»,-նշեց Արա Թորանյանը: Հանդիպման ավարտին կողմերը համագործակցությունը սերտացնելու պատրաստակամություն հայտնեցին:

Укрепляя связи с армянской общиной Франции
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян принял сопредседателя Координационного совета армянских организаций Франции (CCAF), редактора журнала Nouvelles d'Arménie Ара Тораняна.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся деятельности Координационного совета армянских организаций Франции, армянской общины, армяно-французских отношений.
«CCAF всегда будет поддерживать армянское государство и народ», - сказал Ара Торанян. В завершение встречи стороны выразили готовность к укреплению сотрудничества.