Զարեհ Սինանյանն այցելեց ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան
Այսօր Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելեց ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան և համալսարանի պետ, գնդապետ Խաչատուր Խաչատրյանի ուղեկցությամբ շրջայց կատարեց, ծանոթացավ ուսումնական հաստատության հնարավորություններին և առօրյային:
Գլխավոր հանձնակատարը շնորհակալություն հայտնեց համալսարանի ղեկավար կազմին նվիրված աշխատանքի, ինչպես նաև մեր գրասենյակի «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի բոլոր փուլերի մասնակիցներին հյուրընկալելու համար:
Հանդիպման ավարտին գնդապետ Խաչատրյանը երիտասարդության ռազմահայրենասիրական դաստիարակության գործում զգալի ներդրման համար պատվոգիր հանձնեց Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանին:

Заре Синанян посетил Военный университет Министерства обороны РА имени Вазгена Саркисяна
Сегодня Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян посетил Военный университет имени Вазгена Саркисяна Министерства обороны Республики Армения, в сопровождении руководителя университета, полковника Хачатура Хачатряна, ознакомился с возможностями учебного заведения и бытом курсантов.
Главный уполномоченный поблагодарил сотрудников университета за их самоотверженную работу, а также за тёплый прием в стенах университета, участников всех этапов программы нашего офиса «Шаг к дому».
В завершение встречи полковник Хачатрян вручил Главному уполномоченному Заре Синаняну Грамоту за значительный вклад в военно-патриотическое воспитание молодежи.