Ամերիկայի հայկական համագումարը կշարունակի սերտ աշխատել ՀՀ կառավարության հետ
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը և Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել են Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին և Տարածաշրջանային գրասենյակի տնօրեն Արփի Վարդանյանին:
«Մենք կշարունակենք ջանքեր գործադրել հայ-ամերիկյան համագործակցության խորացման և տարածաշրջանում Հայաստանի դերի ամրապնդման համար»,-նշել է Էնթոնի Բարսամյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայրենիք-սփյուռք հարաբերություններին, համահայկական օրակարգի առաջմղմանը վերաբերող հարցեր:

Армянская ассамблея Америки продолжит тесное сотрудничество с Правительством Армении
Исполняющий обязанности премьер-министра Республики Армения Никол Пашинян и Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян приняли сопредседателя Попечительского совета Армянской Ассамблеи Америки Энтони Барсамяна и директора регионального офиса Арпи Варданян.
«Мы продолжим наши усилия по углублению армяно-американского сотрудничества и усилению роли Армении в регионе», - сказал Энтони Барсамян.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с отношениями Родина-Диаспора и продвижением общеармянской повестки дня.