Ամերիկայի հայկական համագումարը կշարունակի սերտ աշխատել ՀՀ կառավարության հետ
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը և Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել են Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին և Տարածաշրջանային գրասենյակի տնօրեն Արփի Վարդանյանին:
«Մենք կշարունակենք ջանքեր գործադրել հայ-ամերիկյան համագործակցության խորացման և տարածաշրջանում Հայաստանի դերի ամրապնդման համար»,-նշել է Էնթոնի Բարսամյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայրենիք-սփյուռք հարաբերություններին, համահայկական օրակարգի առաջմղմանը վերաբերող հարցեր:

Armenian Assembly of America will continue to work closely with the Armenian government
RA Acting Prime Minister Nikol Pashinyan and High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan received Anthony Barsamian, Co-Chair of the Board of Trustees of the Armenian Assembly of America, and Regional Director Arpi Vartanian.
"We will continue our efforts to deepen Armenian-American cooperation and strengthen Armenia's role in the region," said Anthony Barsamian.
During the meeting, the parties discussed issues relating to Homeland-Diaspora relations and the advancement of pan-Armenian interests.