Ավարտվեց «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի 2-րդ փուլը
Նրանք իրենց հետ կտանեն հայրենիքի արևն ու ջերմությունը. տեղի ունեցավ «Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագրի 2-րդ փուլի փակման արարողությունը: Ռուսաստանից, Վրաստանից, Ուկրաինայից, Իսպանիայից, Ֆինլանդիայից, Շվեդիայից, Մեծ Բրիտանիայից, Դանիայից, ԱՄՆ-ից ժամանած 68 սփյուռքահայ պատանիներ շրջեցին Հայաստանում, բարելավեցին մայրենին, սովորեցին հայկական երգ ու պար, ձեռք բերեցին բազմաթիվ լավ ընկերներ:
«Քայլ դեպի տուն»-ը ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի երկշաբաթյա ուսումանճանաչողական ծրագիրն է, որի կրթական ամբողջ բաղադրիչն իրականացնում է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» հիմնադրամը:

Завершился второй этап программы «Шаг к дому»
Они увезут с собой солнце и тепло Родины! Состоялась церемония закрытия 2-го этапа образовательной программы «Шаг к дому». 68 молодых армян из диаспоры России, Грузии, Украины, Испании, Финляндии, Швеции, Великобритании, Дании и США посетили Армению, улучшили свой родной язык, выучили армянские песни и танцы и завели много хороших друзей.
«Шаг к дому» - двухнедельная учебно-познавательная программа Офиса главного уполномоченного по делам диаспоры Республики Армения, весь образовательный компонент которой, реализует Фонд «Преподавай, Армения!».