Կնքվեց համագործակցության հուշագիր
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի և «Վորլդ Վիժն Հայաստան» միջազգային բարեգործական կազմակերպության միջև կնքվեց համագործակցության հուշագիր:
Հուշագրի նպատակն է խորացնել և ընդլայնել կողմերի համագործակցությունը «Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագրի շրջանակներում։
«Վորլդ Վիժն»-ը համաձայնում է աջակցել գրասենյակին «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի շրջանակում Հայաստանի պատմամշակութային կոթողներ, թանգարաններ, կրթական հաստատություններ, գյուղական համայնքներ ճանաչողական այցելությունների իրականացմանը և ընտրված վայրերում մարզական ու մշակութային միջոցառումների կազմակերպմանը:

Подписан меморандум о сотрудничестве
Меморандум о сотрудничестве подписан между Офисом главного уполномоченного по делам диаспоры РА и международной благотворительной организацией World Vision Armenia.
Целью меморандума является углубление и расширение сотрудничества сторон в рамках учебно-познавательной программы «Шаг к дому».
World Vision соглашается поддерживать Офис в проведении посещений исторических и культурных памятников, музеев, образовательных учреждений и сельских общин Армении в рамках программы «Шаг к дому», а также организации спортивных и культурных мероприятий в выбранных местах.