«իԳործ» ծրագրի մասնագետները հանդիպեցին մի խումբ հայրենադարձների
Երեկ ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրի մասնակիցները 2-րդ ճանաչողական հանդիպումն ունեցան տարբեր հայրենադարձների հետ և քննարկեցին հայրենադարձության գործընթացը: Միջոցառումը կազմակերպվել էր Repat Armenia հիմնադրամի կողմից:
Մասնագիտական հայրենադարձությունը մեր գրասենյակի աշխատանքի հիմնական ուղղություններից մեկն է և ուրախ ենք, որ մեր «իԳործ»-ականների մեծ մասը հայրենադարձվելու և հայրենիքում աշխատելու որոշում են կայացրել:
«իԳործ»-ը մեր գրասենյակի կարևոր ծրագրերից է, որը հնարավորություն է տալիս սփյուռքահայ մասնագետներին աշխատել ՀՀ կառավարության տարբեր օղակներում: Ծրագրի մասին ավելի մանրամասն իմացեք հղմամբ՝ http://diaspora.gov.am/hy/pages/136/igorts2020:

Специалисты программы "iGorts" встретились с репатриантами
Участники программы по трудоустройству специалистов диаспоры в госструктуре Армении "iGorts" приняли участие во второй ознакомительной встрече с репатриантами, обсудив с ними процесс репатриации. Мероприятие было организовано фондом Repat Armenia.
Профессиональная репатриация - одно из основных направлений работы нашего Офиса и мы рады, что большинство наших участников "iGorts", решили репатриироваться и работать на Родине.
"iGorts" - одна из важнейших программ нашего Офиса, которая даёт возможность специалистам из диаспоры работать в различных ведомствах правительства РА. Узнайте больше о программе по ссылке: http://diaspora.gov.am/ru/pages/136/igorts2020.