Թուֆենկյան հիմնադրամը կարևորում է գրասենյակի հետ սերտ համագործակցությունը
Մեր գրասենյակում սփյուռքի բարեգործությունների գծով համակարգող Այլին Մելքումյանցը հանդիպեց Թուֆենկյան հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Գրեգ Բեդյանի հետ, ով վերջերս Արցախում էր՝ մասնակցելու բժշկական կենտրոնի և Հերհեր գյուղի նոր գյուղապետարանի բացմանը: Նա Արցախում հոգ է տանում նաև մի քանի գյուղերի մասին և իրականացնում բարեգործական ծրագրեր:
Թուֆենկյան հիմնադրամը հիմնվել է 1999 թվականին Հայաստանի և Արցախի սոցիալ-տնտեսական, մշակութային և այլ խնդիրների լուծմանն աջակցելու նպատակով:
Հանդիպման ավարտին պարոն Բեդյանն ընդգծեց հայրենիքի բարօրության համար սերտ համագործակցության կարևորությունը:

Tufenkian Foundation Values Close Collaboration with Our Office
Our Office’s Diaspora Philanthropy Coordinator Ailin Melkomians, held a meeting with Greg Bedian, Tufenkian Foundation’s Operations Director from Chicago. Mr. Bedian recently visited Artsakh to open a new medical center and town hall in Herher, a village in Martuni region. He also looks after several villages in Artsakh and humanitarian institutions in Armenia.
The Tufenkian Foundation was launched in 1999 to address the most pressing social, economic, cultural, and environmental challenges facing Armenia and Artsakh.
Mr. Bedian emphasized the importance of collaboration to help create a better living environment in Armenia and Artsakh.