«իԳործ» ծրագրի մասնագետները սկսում են աշխատանքը տարբեր պետական մարմիններում
Եվս երկու նախարարություն ընդունեց սփյուռքահայ մասնագետների: ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» 2021 ծրագրի ևս 4 մասնակից սկսեցին իրենց մեկամյա աշխատանքը:
Լիբանանահայ Ժորժ Արպաճեանը (Լոնդոնի իրավունքի դպրոց) առաջին աշխատանքային օրը սկսեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մարդու իրավունքների և հումանիտար հարցերի վարչությունում: ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությունն ընդունեց նիդերլանդահայ Տաթևիկ Մանուչարյանին (Ուտրեխտի համալսարան) և մեկ այլ լիբանանահայ Արին Գապասագալեանին (Լիբանանի համալսարան):
«իԳործ» 2021-ի 50 մասնակիցները ողջ սեպտեմբերին կժամանեն Հայաստան և աշխատանքի կանցնեն շուրջ 20 պետական մարմիններում՝ իրականացնելով և մշակելով տարաբնույթ ծրագրեր:

iGorts Professionals Are Introduced to New Workspaces
Our Office continues to direct and assist new iGorts participants to their respective ministries to begin their yearlong terms.
George Arbajian (Law School London) from Lebanon began his first working day at the Ministry of Foreign Affairs in the Human Rights and Humanitarian Issues Department. In addition, two of our iGorts participants - Arine Kabassakalian (Lebanese University) and Tatevik Manucharyan (Utrecht University) from the Netherlands - became acquainted with their new workspace at the Ministry of Environment.
iGorts professionals will arrive in Armenia throughout September and work in over 20 state bodies. The professionals will work in those departments for one year, implementing programs and developing strategies and new ideas.