Վիգէն Սէբիլեանն արժանացել է Մխիթար Հերացու մեդալի
Հայկական բժշկական միջազգային կոմիտեի նախագահ Վիգէն Սէբիլեանը Հայաստանի անկախության օրվա առթիվ ՀՀ նախագահի կողմից պարգևատրվել է Մխիթար Հերացու մեդալով:
Սրտանց շնորհավորում ենք պարոն Սէբիլեանին և շնորհակալություն հայտնում գրասենյակի հետ սերտ և ամենօրյա համագործակցության համար՝ կորոնավիրուսային համավարակի, պատերազմի և հետպատերազմյան ողջ ընթացքում:
Վիգէն Սէբիլեանը Պտղաբերության ամերիկյան մասնագետների բժշկական խումբ հիմնադիր-տնօրենն է և Լոս Անջելեսի Խաղաղօվկիանոսյան պտղաբերության կենտրոն վերարտադրողական օժանդակ տեխնոլոգիաների և արտամարմնային բեղմնավորման բաժնի տնօրենը:
Պարգևատրվել է նաև Էլիս Այլենդի Պատվո մեդալով, Լոս Անջելես ամսագրի տվյալներով 9 տարի անընդմեջ ճանաչվել Հարավային Կալիֆոռնիայի առաջնակարգ բժիշկ, Ամերիկայի սպառողների ուսումնասիրության խորհուրդ կողմից՝ Ամերիկայի լավագույն մանկաբարձ և գինեկոլոգ:

Президент AMIC Виген Себилиан награжден медалью Мхитара Гераци
Председатель Армянского международного медицинского комитета Виген Себилян, по случаю Дня независимости Армении был награжден президентом РА медалью «Мхитар Гераци».
Сердечно поздравляем господина Себиляна и благодарим за тесное и повседневное сотрудничество с Офисом в борьбе с эпидемией коронавируса, во время войны и в послевоенный период.
Виген Себилиан - директор-основатель Американской группы врачей - специалистов по лечению бесплодия, директор отдела экстракорпорального оплодотворения и дополнительных технологий воспроизводства Тихоокеанского центра Лос-Анджелеса.
Он награжден также Почетной медалью Элис Айленда. Согласно данным журнала Los Angeles Magazine, доктор девять лет подряд был назван лучшим врачом Южной Калифорнии, а Американским советом по исследованиям потребителей был признан лучшим акушером и гинекологом Америки.