Վիգէն Սէբիլեանն արժանացել է Մխիթար Հերացու մեդալի
Հայկական բժշկական միջազգային կոմիտեի նախագահ Վիգէն Սէբիլեանը Հայաստանի անկախության օրվա առթիվ ՀՀ նախագահի կողմից պարգևատրվել է Մխիթար Հերացու մեդալով:
Սրտանց շնորհավորում ենք պարոն Սէբիլեանին և շնորհակալություն հայտնում գրասենյակի հետ սերտ և ամենօրյա համագործակցության համար՝ կորոնավիրուսային համավարակի, պատերազմի և հետպատերազմյան ողջ ընթացքում:
Վիգէն Սէբիլեանը Պտղաբերության ամերիկյան մասնագետների բժշկական խումբ հիմնադիր-տնօրենն է և Լոս Անջելեսի Խաղաղօվկիանոսյան պտղաբերության կենտրոն վերարտադրողական օժանդակ տեխնոլոգիաների և արտամարմնային բեղմնավորման բաժնի տնօրենը:
Պարգևատրվել է նաև Էլիս Այլենդի Պատվո մեդալով, Լոս Անջելես ամսագրի տվյալներով 9 տարի անընդմեջ ճանաչվել Հարավային Կալիֆոռնիայի առաջնակարգ բժիշկ, Ամերիկայի սպառողների ուսումնասիրության խորհուրդ կողմից՝ Ամերիկայի լավագույն մանկաբարձ և գինեկոլոգ:

President of AMIC Vicken Sepilian Awarded Medal of Mkhitar Heratsi
President of the Armenian Medical International Committee Vicken Sepilian was awarded the Medal of Mkhitar Heratsi by the President of the Republic of Armenia on the occasion of Armenia’s Independence Day.
We sincerely congratulate Mr. Sepilian and thank him for his close daily work with our Office throughout the COVID-19 pandemic, war, and post-war period.
Vicken Sepilian is the Founder and Director of the American Fertility Specialists Medical Group and director of the assisted-reproductive technologies and in-vitro fertilization division of the Pacific Fertility Center of Los Angeles.
He was also awarded the Ellis Island Medal of Honor, recognized as a Southern California “Super Doctor” by Los Angeles Magazine nine years in a row, and named one of “America’s Top Ob-Gyns” by the Consumers’ Research Council of America.