Լիլիթ Հակոբյանը կղեկավարի «Էքսպո 2020 Դուբայ»-ի հայկական տաղավարը
«Էքսպո-2020 Դուբայ» համաշխարհային ցուցահանդեսի հայաստանյան տաղավարի ղեկավար է ընտրվել մեր «իԳործ» ծրագրի մասնակից Լիլիթ Հակոբյանը:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի հրամանով՝ Լիլիթը կղեկավարի տաղավարի գործունեությունը, որտեղ ցուցադրված կլինեն Հայաստանի տեխնիկական և տոխնոլոգիական ձեռքբերումները: Ցուցահանդեսին մասնակցում են շուրջ 200 երկրներ:
Հիշեցնենք, որ Լիլիթը անցած տարի հայրենիք է վերադարձել ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրով Ռուսաստանից: Նա ավելի քան 7 տարի աշխատել է հանրային կապերի ոլորտում: Այս պահին նա շարունակում է աշխատանքը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում:

Лилит Акопян возглавила армянский павильон на выставке в Дубае Expo-2020
Директором павильона Армения на выставке Expo-2020 Dubai назначена участница нашей программы "iGorts" Лилит Акопян.
По приказу министра экономики Армении Лилит будет руководить деятельностью павильона, где представят технические и технологические достижения Армении. В выставке примут участие около 200 стран.
Напомним, Лилит в прошлом году вернулась на Родину по программе «iGorts» из России. Более 7 лет работала в сфере PR в международных проектах. На данный момент продолжает трудовую деятельность в министерстве экономики РА.