Լիլիթ Հակոբյանը կղեկավարի «Էքսպո 2020 Դուբայ»-ի հայկական տաղավարը
«Էքսպո-2020 Դուբայ» համաշխարհային ցուցահանդեսի հայաստանյան տաղավարի ղեկավար է ընտրվել մեր «իԳործ» ծրագրի մասնակից Լիլիթ Հակոբյանը:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի հրամանով՝ Լիլիթը կղեկավարի տաղավարի գործունեությունը, որտեղ ցուցադրված կլինեն Հայաստանի տեխնիկական և տոխնոլոգիական ձեռքբերումները: Ցուցահանդեսին մասնակցում են շուրջ 200 երկրներ:
Հիշեցնենք, որ Լիլիթը անցած տարի հայրենիք է վերադարձել ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրով Ռուսաստանից: Նա ավելի քան 7 տարի աշխատել է հանրային կապերի ոլորտում: Այս պահին նա շարունակում է աշխատանքը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում:

Lilit Akopian, one of our iGorts program participants, has been selected to head the Armenian pavilion at the Expo 2020 Dubai international exhibition.
By order of the RA Minister of Economy, Lilit will direct the activities of the pavilion, where Armenia’s technical and technological achievements will be displayed. About 200 countries are participating in the exhibition.
Lilit repatriated from Russia last year to participate in the iGorts program which places Diaspora Armenian professionals in the Armenian government. She has over seven years of experience in the public relations field. She is currently continuing her work in the RA Ministry of Economy.