Երիտասարդ դեսպանները ուսումնասիրեցին հաղորդակցության նոր ռազմավարություններ
Մեր երիտասարդ դեսպաններն իրենց համայնքներում իրականացնելու են նաև տարաբնույթ մեդիա հրապարակումներ: Այդ աշխատանքին պատրաստ լինելու համար նրանք շրջայց ունեցան Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունում և լրատվամիջոցների հետ աշխատանքի կարևոր խորհուրդներ ստացան լուրերի բաժնի խմբագիր Տաթև Դանիելյանից:
Այնուհետ նրանք մեկնեցին Երևանի պետական համալսարան, որտեղ մեր գրասենյակի մեդիա թիմը վարեց դեսպաններ-գրասենյակ լրատվական կապի դասընթացը: «Spring PR» կազմակերպության համահիմնադիր Նվարդ Մելքոնյանը մասնակիցներին դասավանդեց հանրային կապերի և սոցիալական հարթակներում կոնտենտի առաջմղման վերաբերյալ:
Երիտասարդ դեսպանները երեկոն անցկացրին Վիրավոր զինվորների վերականգնողական կենտրոնում և հանդիպում ունեցան պատերազմի մասնակիցների հետ:

Our Diaspora Youth Ambassadors will produce relevant media content on various platforms to keep communities informed as part of their program. To better prepare them for that work, youth ambassadors toured the Public Television Company of Armenia studios and then attended an insightful lecture on working and collaborating with media by Editor Tatev Danielyan.
At Yerevan State University, our Office’s media team then led a presentation on best practices for working with the team during their media activities. Spring PR co-founder Nvard Melkonyan joined the participants for an interactive lecture on public relations and media content creation on social networks.
Youth ambassadors spent the evening at Zinvori Tun Rehabilitation Center for wounded soldiers and met with the servicemen who participated in the recent war.