Գլխավոր հանձնակատարն ընդունեց Մաթո Հախվերդյանին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունեց Նիդերլանդների հայկական կազմակերպությունների ֆեդերացիայի նախագահ Մաթո Հախվերդյանին: Արդեն շուրջ 2 տասնամյակ գործող կառույցը Նիդերլանդների հայ համայնքում լոբբիստական հիմնական գործունեություն իրականացնող օղակն է:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ համայնքի գործունեությանը, հայ ռազմագերիների ազատ արձակման և Ադրբեջանի դեմ պատժամիջոցների կիրառման գործընթացում ֆեդերացիայի իրականացրած քայլերին առնչվող թեմաներ:
Գլխավոր հանձնակատարը շնորհակալություն հայտնեց Մաթո Հախվերդյանին նիդերլանադահայ համայնքում ունեցած նշանակալի դերի համար:

Главный уполномоченный принял Мато Ахвердяна
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян принял президента Федерации армянских организаций Нидерландов Мато Ахвердяна. Организация, работающая почти два десятилетия, является главным лоббистским центром в армянской общине Нидерландов.
В ходе встречи были обсуждены темы, касающиеся деятельности армянской общины, шагов, предпринятых федерацией в процессе освобождения армянских военнопленных и введения санкций в отношении Азербайджана.
Главный уполномоченный поблагодарил Мато Ахвердяна за его значительную роль в армянской общине Нидерландов.