Ֆրանսահայ մասնագետը միացավ ՄԻՊ աշխատակազմին
Ֆրանսահայ Սևան Կալամազյանն աշխատանքի անցավ Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակում: Նա Հայաստանի կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» 2021 ծրագրի մասնակիցներից մեկն է: Բակալավրի աստիճան է ստացել միջազգային հարաբերությունների, իսկ մագիստրոսի աստիճան՝ մարդու իրավունքների ոլորտներում:
«իԳործ»-ի ղեկավար Հերմինե Հարությունյանը Սևանին ներկայացրեց ՄԻՊ աշխատակազմին և շնորհակալություն հայտնեց նախորդ տարի ունեցած հաջող համագործակցության առթիվ: Ուրախ ենք, որ «իԳործ» 2020-ի մասնակից Շանթ Ապու Շամը ևս մեկ տարի իր աշխատանքը շարունակելու է Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակում:

Армянский специалист из Франци присоеденился к работе Офиса Защитника прав человека
Армянка французского происхождения Севан Каламазян начала работать в офисе Защитника прав человека. Она является одним из участников программы Правительства РА для специалистов из армянской диаспоры «иГорц» 2021. Она имеет степень бакалавра международных отношений и степень магистра в области прав человека.
Руководитель программы "иГорц" Эрмине Арутюнян познакомила Севан с коллективом Офиса Защитника прав человека и поблагодарила их за успешное сотрудничество в прошлом году.
Мы рады, что Шант Апу Шам, участник «иГорц» 2020, продолжит свою работу в Офисе Защитника прав человека еще год.