«ռեԱրմենիա» -ն մատուցում է մասնագիտական աջակցություն Հայաստանի համար կարևոր ծրագրերին
ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրի մասնակիցներն այցելեցին «ռեԱրմենիա» համագործակցության և դրամահավաքի հարթակ:
Այն ստեղծվել է այս տարի: Նախաձեռնող խումբը բաղկացած է տեղացիներից և սփյուռքահայերից: Հարթակի նպատակն է ֆինանսավորել և մասնագիտական աջակցություն ցուցաբերել այն նախագծերին, որոնք Հայաստանի համար որևէ կարևոր խնդիր են լուծում:
Հարթակի գործադիր տնօրեն Գևորգ Պողոսյանը ներկայացրեց «ռեԱրմենիա»-ի թիմին և աշխատանքի մեխանիզմները, նաև համագործակցության առաջարկ կատարեց «իԳործ»-ցիներին:

reArmenia Provides Professional Assistance to Important Projects in Armenia
Participants of the iGorts program for Diaspora Armenian professionals in the RA Government visited the headquarters of the reArmenia collaboration and fundraising platform.
It was created this year by a group comprised of both local and Diaspora Armenians. The purpose of the platform is to finance and provide professional assistance to projects that address important issues in Armenia.
The platform’s executive director Gevorg Poghosyan introduced the reArmenia team and the company’s work practices and suggested collaborations with iGorts participants as well.