«իԳործ»-ականները քննարկեցին Հայաստանի ներկայիս իրավիճակը
ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» 2021 ծրագրի մասնակիցները հանդիպեցին ծրագրի հեղինակի և ամերիկահայ քաղաքագետների հետ:
«իԳործ»-ի հիմնադիր, ավագ խորհրդատու, իրավաբան, Իմփաքթ Հաբ Երևանի համահիմնադիր Սառա Անաջարգոլյանը պատմեց ծրագիրը ստեղծելու գաղափարի և սփյուռքահայ մասնագետների բերած նոր մշակույթի մասին:
Նևադայի համալսարանի քաղաքագիտության ամբիոնի դոցենտ Ներսես Կոպալյանը և քաղաքական խորհրդատու Էրիկ Հակոբյանը «իԳործ»-ականների հետ խոսեցին Հայաստանում քաղաքական իրադրության և այն փոփոխությունների մասին, որոնք կարող են բերել սփյուռքահայ մասնագետները:

Специалисты iGorts обсуждают текущее положение дел в Армении
Специалисты программы #iGorts2021 познакомились с автором программы "iGorts" и американскими политологами.
Автор программы #iGorts, старший советник, юрист и соучредитель Impact Hub Yerevan Сара Анджарголян рассказала про идею создания программы для специалистов диаспоры по трудоустройству в государственных органах Армении #iGorts и новой культуре, которую приносят с собой участники программы.
Кандидат политических наук Невадского университета Лас-Вегаса Нерсес Копалян и политический советник Эрик Акопян поговорили с iGorts-ами о политическом состоянии в Армении и изменениях, которые они могут внести.