Ավստրալահայ մասնագետը Երևանում դասախոսեց ապագա դեղագետներին
Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանում անցկացվեց ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի հրավերով Հայաստան ժամանած ավստրալահայ դեղագետ Մովսես Ինջեջիկյանի դասախոսությունը՝ «Դեղերի տնային վերաքննություն» թեմայով։ Համալսարանի տասնյակ ուսանողներ մասնակցեցին՝ ցուցաբերելով բարձր հետաքրքրվածություն:
Մովսես Ինջեջիկյանը դեղագործ խորհդատու է: Աշխատում է «HyePharma» ընկերությունում: Որպես դեղագետ՝ գրանցված է Ավստրալիայի առողջապահության ոլորտի մասնագիտական գործունեության կարգավորման գործակալությունում (AACPA):
Շնորհակալություն ենք հայտնում Երևանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի դեղագործության կառավարման ամբիոնի դոցենտ Մարթա Սիմոնյանին համագործակցության համար:

Австралийский специалист армянского происхождения прочитал лекцию будущим фармацевтам в Ереване
В Ереванском государственном медицинском университете им. Мхитара Гераци (ЕГМУ им. Мхитара Гераци) состоялась лекция армянского фармацевта из Австралии Мовсеса Инджеджикяна, прибывшего в Армению по приглашению Офиса главного уполномоченного по делам диаспоры.
Десятки студентов университета приняли участие, проявив высокую заинтересованность. Мовсес Инджеджикян - фармацевт. Работает в компании “HyePharma”. Как фармацевт, он зарегистрирован в Австралийском агентстве по регулированию профессиональной деятельности в области здравоохранения (AACPA).
Выражаем благодарность доценту кафедры управления фармацевтикой ЕГМУ им. Мхитара Гераци Марте Симонян за сотрудничество.