Գլխավոր հանձնակատարն աշխատանքային այցով Բելառուսում է
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Բելառուսի Հանրապետությունում։ Այցի շրջանակներում առաջին հանդիպումը Բելառուսի հայ համայնքի երիտասարդության ներկայացուցիչների հետ էր։
Զարեհ Սինանյանը ներկայացրեց գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղությունները և ընթացիկ ծրագրերը։ Առարկայորեն քննարկվեցին տարբեր ոլորտներում Հայաստանի զարգացման օրակարգի առաջմղման գործում հայկական սփյուռքի ներգրավման և, մասնավորապես, երիտասարդ մասնագետների ներուժի լավագույնս օգտագործման հնարավորությունները։
Հայ-բելառուսական երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման համատեքստում կարևորվեց հայ համայնքի կամրջող դերը ինչպես հայ և բելառուս բարեկամ ժողովուրդների միջև հումանիտար շփումների ընդլայնման, այնպես էլ Հայաստան-Սփյուռք սերտ փոխգործակցության շարունակական ապահովման տեսանկյունից։

High Commissioner Zareh Sinanyan is on a working trip to the Republic of Belarus. His first meeting was with Belarus-Armenian community youth representatives.
Zareh Sinanyan presented the Office’s main activities and ongoing programs. There were also detailed discussions on the possibilities for involving the Armenian Diaspora’s potential in various spheres to advance the country’s development agenda and, in particular, the possibilities for utilizing Diaspora youth potential.
In the context of strengthening Armenia-Belarus bilateral relations, both sides noted the importance of the Armenian community’s role in expanding humanitarian relations between the friendly nations, and consistently ensuring close cooperation between Armenia and the Diaspora.