Գլխավոր հանձնակատարն աշխատանքային այցով Բելառուսում է
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Բելառուսի Հանրապետությունում։ Այցի շրջանակներում առաջին հանդիպումը Բելառուսի հայ համայնքի երիտասարդության ներկայացուցիչների հետ էր։
Զարեհ Սինանյանը ներկայացրեց գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղությունները և ընթացիկ ծրագրերը։ Առարկայորեն քննարկվեցին տարբեր ոլորտներում Հայաստանի զարգացման օրակարգի առաջմղման գործում հայկական սփյուռքի ներգրավման և, մասնավորապես, երիտասարդ մասնագետների ներուժի լավագույնս օգտագործման հնարավորությունները։
Հայ-բելառուսական երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման համատեքստում կարևորվեց հայ համայնքի կամրջող դերը ինչպես հայ և բելառուս բարեկամ ժողովուրդների միջև հումանիտար շփումների ընդլայնման, այնպես էլ Հայաստան-Սփյուռք սերտ փոխգործակցության շարունակական ապահովման տեսանկյունից։

Главный уполномоченный Заре Синанян находится с рабочей поездкой в Беларуси
Главный уполномоченный Заре Синанян находится с рабочим визитом в Республике Беларусь. Первая встреча состоялась с молодежью армянской общины Беларуси.
Заре Синанян представил основные направления деятельности офиса и текущие программы.Обсудили возможности вовлечения армянской диаспоры в развитие Армении в различных сферах и, в частности, наилучшего использования потенциала молодых специалистов.
В контексте укрепления двусторонних армяно-белорусских отношений была отмечена важность роли армянской общины как с точки зрения расширения гуманитарных контактов между дружественными народами Армении и Беларуси, так и последовательного обеспечения тесного взаимодействия Армения-Диаспора.