Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպեց Ուզբեկստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին
Շարունակվում են սփյուռքի համայնքների հետ առցանց հանդիպումները: Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպում ունեցավ Ուզբեկստանի Տաշքենդ, Սամարղանդ և Ֆերգանա քաղաքների հայ համայնքների մի խումբ ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև Ուզբեկստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արամ Գրիգորյանը:
Հանձնակատարը ներկայացրեց գրասենյակի ծրագրերը, հրավիրեց ակտիվորեն մասնակցել դրանց, խոսեց նաև առաջիկայում տարածաշրջան այց կատարելու հնարավորության մասին:
Ուզբեկստանի հայության ցանկությունն է ունենալ դեսպանատուն, ավիահաղորդակցություն հայրենիքի հետ, կապերի աշխուժացում: Դեսպանը կարևորեց քույր քաղաքներ ունենալու ծրագիրը, առաջիկայում այդպիսի հուշագիր կստորագրվի Գյումրիի և Սամարղանդի միջև:

Главный уполномоченный встретился онлайн с армянской общиной Узбекистана
Продолжаются онлайн встречи с общинами диаспоры. Главный уполномоченный Заре Синанян встретился с представителями армянских общин Узбекистана из Ташкента, Самарканда и Ферганы. Во встрече также принял участие Чрезвычайный и Полномочный посол Республики Армения в Узбекистане Арам Григорян.
Главный уполномоченный представил программы офиса, пригласил активно участвовать в них, рассказал о возможности визита в страну в ближайшее время.
Армяне Узбекистана выразили желание иметь здание посольства, авиасообщение с родиной, оживить и укрепить связь с ней. Посол отметил важность программы создания городов-побратимов, в связи с этим в ближайшее время между Гюмри и Самаркандом будет подписан меморандум.