Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպեց Ուզբեկստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին
Շարունակվում են սփյուռքի համայնքների հետ առցանց հանդիպումները: Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպում ունեցավ Ուզբեկստանի Տաշքենդ, Սամարղանդ և Ֆերգանա քաղաքների հայ համայնքների մի խումբ ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև Ուզբեկստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արամ Գրիգորյանը:
Հանձնակատարը ներկայացրեց գրասենյակի ծրագրերը, հրավիրեց ակտիվորեն մասնակցել դրանց, խոսեց նաև առաջիկայում տարածաշրջան այց կատարելու հնարավորության մասին:
Ուզբեկստանի հայության ցանկությունն է ունենալ դեսպանատուն, ավիահաղորդակցություն հայրենիքի հետ, կապերի աշխուժացում: Դեսպանը կարևորեց քույր քաղաքներ ունենալու ծրագիրը, առաջիկայում այդպիսի հուշագիր կստորագրվի Գյումրիի և Սամարղանդի միջև:

High Commissioner Meets Online with Armenian Community in Uzbekistan
Our Office continues to hold online meetings with Diaspora communities. High Commissioner Zareh Sinanyan held a meeting with Armenian community representatives from the cities of Tashkent, Samarkand and Fergana in Uzbekistan. Participants were also joined by Aram Grigoryan, Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Republic of Uzbekistan.
The High Commissioner introduced the Office’s programs and invited the community to actively take part. He also spoke about the possibility of a visit to the region in the near future.
Uzbekistan’s Armenian community wants to have an Armenian embassy in the country, establish flights to the homeland and strengthen ties. The Ambassador emphasized the importance of the sister cities program, where a memorandum will soon be signed between the cities of Gyumri and Samarkand.