«Ինստիգեյթ» ՏՏ ընկերությունը աշխատանքի է ընդունում հայրենադարձների
Եվս մեկ ՏՏ ընկերություն աշխատանքի է հրավիրում սփյուռքահայ մասնագետների: Մեր գրասենյակի հայրենադարձության պատասխանատու Հովհաննես Ալեքսանյանը հանդիպում ունեցավ «Ինստիգեյթ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արտակ Չոփուրյանի հետ:
Քննարկվեցին գրասենյակի հետ համագործակցության շրջանակները, հայրենադարձ մասնագետներին և սփյուռքի տեխնոլոգիական ներուժը ներգրավելու, ինչպես նաև վերապատրաստման դասընթացներ անցնելու հնարավորություններ։
«Ինստիգեյթ» ընկերությունն իր մարզային (Գյումրի, Վանաձոր, Գորիս), ինչպես նաև Ստեփանակերտի և Ախալքալաքի գրասենյակներում առկա թափուր աշխատատեղերի վերաբերյալ տեղեկատվություն է փոխանցել, իսկ մեր գրասենյակը՝ հայրենադարձ մասնագետների տասնյակ CV-ներ։ Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց հետագա համագործակցությունը խորացնելու մասին։

ИТ-компания Incigate Mobile нанимает репатриантов
Еще одна ИТ-компания приглашает на работу специалистов из диаспоры. Ответственный за репатриацию нашего офиса Ованнес Алексанян встретился с генеральным директором компании "Instigate Mobile" Артаком Чопуряном.
Обсудили взаимное сотрудничество с нашим офисом и привлечение потенциала как специалистов-репатриантов, так и армянских специалистов диаспоры, а также организации курсов переподготовки для них.
Представители компании "Instigate Mobile" поделились информацией о вакансиях, имеющихся в настоящее время в их региональных офисах в Гюмри, Ванадзоре и Горисе, а также в Степанакерте и Ахалкалаки, в то время как наш офис передал резюме соответствующих специалистов. В целом, они договорились углублять сотрудничество.