Տեսանյութ․ իԳործ 2021-ի մասնագետները հաջողություններ են գրանցում աշխատանքում
Ավստրալահայ Զեփյուռ Շահրոզեանը հայրենադարձվել է ամուսնու և 4 երեխաների հետ և այժմ իԳործ ծրագրի շրջանակներում իր փորձն է ծառայեցնում Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունում: Նա աշխատում է կանանց և երեխաների հոգեբանական առողջության պաշտպանության ուղղությամբ:
Գերմանահայ Միքայել Խանբեկյանը, դառնալով իԳործ 2021-ի մասնակից, Գիտության կոմիտեում աշխատում է սփյուռքի գիտական ներուժի ներգրավման ուղղությամբ:
Ամերիկահայ Թամար Թադևոսյանը ևս իԳործական է: Առողջապահության նախարարությունում նա աշխատում է բժշկասանիտարական և պալիատիվ խնամքի ուղղությամբ:
Եթե ցանկանում եք պետական մակարդակով փոփոխություն կատարել հայրենիքում, դիմեք իԳործ 2022-ին, որի հայտադիմումները կընդունվեն մարտի 10-ից:

Видео: профессионалы iGorts-2021 добиваются успехов в работе
Австралийская армянка Зепюр Шахрозян переехала в Армению с мужем и четырьмя детьми и сейчас по программе iGorts применяет свой опыт работы в области защиты психического здоровья женщин и детей в разработке программ министерства труда и социальных вопросов.
Ученый из Германии Микаел Ханбекян, став участником iGorts2021, со своими коллегами из государственного комитета по науке привлекает потенциал зарубежных армянских учёных для повышения уровня науки Армении.
Тамара Татевосян из США, будучи специалистом iGorts2021, занимается программой по реформированию медико-санитарной и паллиативной помощи в минздраве РА.
Если и вы хотите на государственном уровне вносить изменения в нашу страну, подавайте заявки на новый конкурсный отбор iGorts2022. Старт приема заявок – 10 марта.