Տեսանյութ․ իԳործ 2021-ի մասնագետները հաջողություններ են գրանցում աշխատանքում
Ավստրալահայ Զեփյուռ Շահրոզեանը հայրենադարձվել է ամուսնու և 4 երեխաների հետ և այժմ իԳործ ծրագրի շրջանակներում իր փորձն է ծառայեցնում Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունում: Նա աշխատում է կանանց և երեխաների հոգեբանական առողջության պաշտպանության ուղղությամբ:
Գերմանահայ Միքայել Խանբեկյանը, դառնալով իԳործ 2021-ի մասնակից, Գիտության կոմիտեում աշխատում է սփյուռքի գիտական ներուժի ներգրավման ուղղությամբ:
Ամերիկահայ Թամար Թադևոսյանը ևս իԳործական է: Առողջապահության նախարարությունում նա աշխատում է բժշկասանիտարական և պալիատիվ խնամքի ուղղությամբ:
Եթե ցանկանում եք պետական մակարդակով փոփոխություն կատարել հայրենիքում, դիմեք իԳործ 2022-ին, որի հայտադիմումները կընդունվեն մարտի 10-ից:

Australian-Armenian Zepiur Chahrozian repatriated to Armenia with her husband and four children and now works in the Ministry of Labor and Social Affairs as part of the iGorts program. She specifically works on protecting the psychological health of women and children.
Physicist from Germany Mikayel Khanbekyan is focused on attracting the Diaspora’s scientific potential as part of the Science Committee.
Tamara Tatevosian from the United States is engaged in programs to reform healthcare and palliative care in Armenia through her work at the Ministry of Health.
If you also want to contribute your expertise and education to improving the homeland at the state level, apply to become an iGorts participant. We will begin accepting applications starting March 10.