Սփյուռքի երիտասարդ դեսպաններն ամփոփեցին գործունեության առաջին եռամսյակը
Ամփոփվեց «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի «Աշխատանք համայնքներում» փուլի առաջին եռամսյակը: Ծրագրի ղեկավար Գրետա Մնացականյանը ներկայացրեց անցնող ժամանակահատվածում գրասենյակի կողմից իրականացված աշխատանքները, նաև, ըստ մասնակիցների կողմից տրամադրված հաշվետվությունների, ամփոփեց նրանց աշխատանքը համայնքներում:
Հանդիպմանը ներկա գտնվեցին ծրագրի հովանավոր «Ջինիշյան» հիշատակի հիմնադրամի առողջապահական ծրագրերի ղեկավար Զառա Ջանիբեկյանը և «Ջինիշյան» հիշատակի ծրագրի տնօրեն Էլիզա Մինասյանը:
Քննարկվեցին ընթացիկ մի շարք հարցեր, ապա մասնակիցները ներկայացրին առաջիկա ամիսներին իրականացվելիք իրենց ծրագրերը, որոնց կանդրադառնանք մեր հետագա հրապարակումներում:

The Diaspora Youth Ambassador Program’s first quarter results for the “Community Work” stage have been disclosed. Program Manager Greta Mnatsakanyan presented the work carried out by our Office during the first stage and the participants’ various activities in their respective Diaspora communities.
Meeting attendees included the Healthcare Program Coordinator at the Jinishian Memorial Foundation Zara Janibekyan and Director of the Jinishian Memorial Foundation Eliza Minasyan.
A number of current issues were discussed. The participants shared the projects they plan to implement in the coming months, which we will share more about in future posts.