Սփյուռքի երիտասարդ դեսպաններն ամփոփեցին գործունեության առաջին եռամսյակը
Ամփոփվեց «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի «Աշխատանք համայնքներում» փուլի առաջին եռամսյակը: Ծրագրի ղեկավար Գրետա Մնացականյանը ներկայացրեց անցնող ժամանակահատվածում գրասենյակի կողմից իրականացված աշխատանքները, նաև, ըստ մասնակիցների կողմից տրամադրված հաշվետվությունների, ամփոփեց նրանց աշխատանքը համայնքներում:
Հանդիպմանը ներկա գտնվեցին ծրագրի հովանավոր «Ջինիշյան» հիշատակի հիմնադրամի առողջապահական ծրագրերի ղեկավար Զառա Ջանիբեկյանը և «Ջինիշյան» հիշատակի ծրագրի տնօրեն Էլիզա Մինասյանը:
Քննարկվեցին ընթացիկ մի շարք հարցեր, ապա մասնակիցները ներկայացրին առաջիկա ամիսներին իրականացվելիք իրենց ծրագրերը, որոնց կանդրադառնանք մեր հետագա հրապարակումներում:

"Молодые послы диаспоры" - отчет о работе за первый квартал
Подведены итоги первой четверти этапа «Работа в общинах» программы «Молодой посол диаспоры». Руководитель проекта Грета Мнацаканян представила работу, проделанную офисом за прошедший период, и согласно отчетам, предоставленным участниками, подвела итоги их работы в общинах.
Во встрече приняли участие руководитель программы здравоохранения мемориальной программы "Джинишян" Зара Джанибекян и директор мемориальной программы "Джинишян" Элиза Минасян.
Был обсужден ряд текущих вопросов, затем участники представили свои планы работы на ближайшие месяцы, о которых мы расскажем в наших следующих публикациях.