Տեսանյութ. Շրջակա միջավայրի նախարարության «իԳործ»-ականները
«Հույս ունենք, որ գոնե նվազագույն չափով կկարողանանք դրական փոփոխություններ իրականացնել մեր պետական համակարգում»,-ասում է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը։
Հենց այդ ուղղությամբ են աշխատում Արին Գապասագալեանի և Տաթևիկ Մանուչարյանի նման 40-ից ավելի սփյուռքահայ մասնագետները, ովքեր Հայաստան են եկել «իԳործ» ծրագրի շրջանակներում: Լիբանանահայ Արինը էկոտուրիզմի փորձագետ է, իսկ ամերիկահայ Տաթևիկը կենտրոնացած է ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության կլիմայական քաղաքականության վրա:
Եթե ցանկանում եք աշխատել Հայաստանի պետական համակարգում և ձեր գիտելիքներն ու փորձը ներդնել հայրենիքի զարգացման գործում, ապա մարտի 10-ից դիմեք «իԳործ» 2022-ին:

Видео: специалисты "iGorts" министерства окружающей среды
“Мы возлагаем большие надежды на то, что, хотя бы минимально, мы сможем осуществить позитивные изменения в нашей государственной системе”, - сказал главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян.
Это именно то, над чем армяне диаспоры, такие как Арин Кабасакалян и Татевик Манучарян, работают с более чем 40 профессионалами диаспоры, которые приехали в Армению в рамках программы «iGorts». Арин из Ливана является экспертом по экотуризму, а Татевик из Соединенных Штатов занимается климатической политикой. Они обе работают в министерстве окружающей среды РА.
Если вы заинтересованы в работе в государственном секторе Армении и хотите вкладывать свои знания и опыт в развитие родины, то не пропустите 10 марта запуск набора заявок на программу «iGorts 2022».