Տեսանյութ. Շրջակա միջավայրի նախարարության «իԳործ»-ականները
«Հույս ունենք, որ գոնե նվազագույն չափով կկարողանանք դրական փոփոխություններ իրականացնել մեր պետական համակարգում»,-ասում է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը։
Հենց այդ ուղղությամբ են աշխատում Արին Գապասագալեանի և Տաթևիկ Մանուչարյանի նման 40-ից ավելի սփյուռքահայ մասնագետները, ովքեր Հայաստան են եկել «իԳործ» ծրագրի շրջանակներում: Լիբանանահայ Արինը էկոտուրիզմի փորձագետ է, իսկ ամերիկահայ Տաթևիկը կենտրոնացած է ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության կլիմայական քաղաքականության վրա:
Եթե ցանկանում եք աշխատել Հայաստանի պետական համակարգում և ձեր գիտելիքներն ու փորձը ներդնել հայրենիքի զարգացման գործում, ապա մարտի 10-ից դիմեք «իԳործ» 2022-ին:

Video: iGorts Professionals at the Ministry of Environment
“We have high hopes that, at least minimally, we will be able to implement positive changes in our state system,” said High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan.
That’s exactly what Diaspora Armenians like Arine Kabassakalian and Tatevik Manucharyan are working toward each day, alongside 40+ Diaspora professionals who came to Armenia as part of the iGorts program. Arine from Lebanon is an ecotourism expert and Tatevik from the United States focuses on climate policy in the RA Ministry of Environment.
If you’re interested in working in Armenia’s public sector and contributing your knowledge and expertise in developing the homeland, we’re just two weeks away from launching the iGorts 2022 application.