ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. ՀՀ նորարարության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի «ԻԳՈՐԾ»-ԱԿԱՆՆԵՐԸ
Այսօր պատմում ենք ՀՀ նորարարության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի մեր «իԳործ»-ականների մասին: Լիբանանահայ Կասիա Սամուէլեանը և ռուսաստանահայ Ռուզաննա Գրիգորյանն աշխատում են մեկ այլ սփյուռքահայ Հայկ Մարգարյանի ղեկավարության ներքո։ Հայկը «իԳործ» 2020-ի մասնագետներից է: Նրանք համատեղել են ջանքերը Հայաստանի Հանրապետությունում տրանսֆեր տեխնոլոգիաների առաջին պետական գրասենյակի բացման ուղղությամբ։ Այսպիսի համագործակցությունները գնալով ավելի են ընդլայնում սփյուռքահայ մասնագետների ցանցը։
Դարձե՛ք Հայաստանի պետական համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրի մասնակից: Լրացրեք հայտը հղմամբ՝ http://diaspora.gov.am/hy/programs/25/fellowship

ВИДЕО: СПЕЦИАЛИСТЫ "IGORTS" Национального центра инноваций и предпринимательства
Представляем вам профессиональные истории участниц Gorts2021 из команды Национального центра инноваций и предпринимательства РА. Гассия Самуэльян из Ливана работает вместе с Рузанной Григорян из России под руководством экс-участника Gorts2020 Айка Маргаряна. Они работают над открытием первого государственного офиса по передаче технологий в Республике Армения. Подобное сотрудничество бывших и нынешних участников еще больше укрепляет и расширяет сеть профессионалов программы Gorts2020.
Станьте и вы участником нашей программы для специалистов диаспоры по трудоустройству в государственных органах Армении. Заполняйте заявку по ссылке: http://diaspora.gov.am/ru/programs/25/fellowship