Սփյուռքի երիտասարդ դեսպանները մի շարք միջոցառումներ են իրականացրել
Մեծ Բրիտանիայում սփյուռքի երիտասարդ դեսպան Նոյեմի Ստեփան-Սարգիսյանը Հայկական տեղեկատվության և խորհրդի կենտրոնի հետ համագործակցությամբ կազմակերպել է դրամահավաք-ճաշ, որի հասույթն ուղղվել է «Զինվորների տուն» վերականգնողական կենտրոնին և «Armenian Wounded Soldiers Funds» հիմնադրամին:
Չիտայում սփյուռքի երիտասարդ դեսպան Հարություն Աթոյանը հանդիպում է անցկացրել համայնքի երկու տասնյակից ավելի երիտասարդների հետ: Քննարկվել են համայնքի նորաբաց կրթամշակութային կենտրոնի գործունեությանը, համայնքային աշխատանքներին, ինչպես նաև մեր գրասենյակի ծրագրերին առնչվող հարցեր:
Բելառուսում սփյուռքի երիտասարդ դեսպան Կարեն Մուրադյանն առցանց հանդիպում է կազմակերպել, որին մասնակցել էին մի շարք բելառուսահայեր և «Դեպի Հայք», «Հայ կամավորների միություն» (AVC) և Repat Armenia կազմակերպությունների ներկայացուցիչները:Ներկայացվել են հայրենադարձության և Հայաստանում կամավորության ծրագրերը:
Ռուսաստանում սփյուռքի երիտասարդ դեսպաններ Լուսինե Բայաթյանի, Լուսինե Ուստյանի, Արմեն Սարգսյանի և Բելառուսում սփյուռքի երիտասարդ դեսպան Կարեն Մուրադյանի կազմակերպմամբ՝ տեղի է ունեցել հայրենադարձության վերաբերյալ իրազեկման առցանց հանդիպում, որին մասնակցել են Ռուսաստանի և Բելառուսի 3 տասնյակից ավելի ներկայացուցիչներ: Շուրջ երկու ժամ տևած հանդիպման ընթացքում հնչել են հայրենադարձության գործընթացի տարբեր փուլերին առնչվող հարցեր:
Երուսաղեմում սփյուռքի երիտասարդ դեսպան Հակոբ Ջերնազյանը մասնակցություն է ունեցել Բարեկենդանի, Սբ. Վարդան զորավարի և Միջինքի տոնակատարություններին:

Молодые послы диаспоры провели ряд мероприятий в своих общинах
Молодой посол диаспоры в Великобритании Ноеми Степан-Саргисян в сотрудничестве с Центром армянской информации организовала сбор средств на благотворительном ужине, выручка была направлена реабилитационному центру "Дом солдат" и фонду "Armenian Wounded Soldiers”.
Молодой посол диаспоры в Чите Арутюн Атоян провел встречу с более 20 молодыми людьми общины. Были обсуждены вопросы, касающиеся деятельности нового образовательно-культурного центра общины, а также программы нашего Офиса.
Молодой посол диаспоры в Беларуси Карен Мурадян организовал онлайн-встречу, в которой приняли участие представители ряда белорусских армян и организаций “Birthright Armenia”, "Союз армянских добровольцев" (AVC) и Repat Armenia. Были представлены программы репатриации и волонтерства в Армении.
По инициативе молодых послов диаспоры в России Лусине Баятян, Лусине Устян, Армена Саркисяна и в Беларуси Карена Мурадяна состоялась онлайн-встреча по репатриации, в которой приняли участие более 30 представителей России и Беларуси. В ходе встречи, длившейся около двух часов, прозвучали вопросы, касающиеся различных этапов переезда в Армению.
Молодой посол диаспоры в Иерусалиме Акоп Джерназян принял участие в местной Масленица, дне Св. Вардана и Миджинце.