Սփյուռքի երիտասարդ դեսպանները մի շարք միջոցառումներ են իրականացրել
Մեծ Բրիտանիայում սփյուռքի երիտասարդ դեսպան Նոյեմի Ստեփան-Սարգիսյանը Հայկական տեղեկատվության և խորհրդի կենտրոնի հետ համագործակցությամբ կազմակերպել է դրամահավաք-ճաշ, որի հասույթն ուղղվել է «Զինվորների տուն» վերականգնողական կենտրոնին և «Armenian Wounded Soldiers Funds» հիմնադրամին:
Չիտայում սփյուռքի երիտասարդ դեսպան Հարություն Աթոյանը հանդիպում է անցկացրել համայնքի երկու տասնյակից ավելի երիտասարդների հետ: Քննարկվել են համայնքի նորաբաց կրթամշակութային կենտրոնի գործունեությանը, համայնքային աշխատանքներին, ինչպես նաև մեր գրասենյակի ծրագրերին առնչվող հարցեր:
Բելառուսում սփյուռքի երիտասարդ դեսպան Կարեն Մուրադյանն առցանց հանդիպում է կազմակերպել, որին մասնակցել էին մի շարք բելառուսահայեր և «Դեպի Հայք», «Հայ կամավորների միություն» (AVC) և Repat Armenia կազմակերպությունների ներկայացուցիչները:Ներկայացվել են հայրենադարձության և Հայաստանում կամավորության ծրագրերը:
Ռուսաստանում սփյուռքի երիտասարդ դեսպաններ Լուսինե Բայաթյանի, Լուսինե Ուստյանի, Արմեն Սարգսյանի և Բելառուսում սփյուռքի երիտասարդ դեսպան Կարեն Մուրադյանի կազմակերպմամբ՝ տեղի է ունեցել հայրենադարձության վերաբերյալ իրազեկման առցանց հանդիպում, որին մասնակցել են Ռուսաստանի և Բելառուսի 3 տասնյակից ավելի ներկայացուցիչներ: Շուրջ երկու ժամ տևած հանդիպման ընթացքում հնչել են հայրենադարձության գործընթացի տարբեր փուլերին առնչվող հարցեր:
Երուսաղեմում սփյուռքի երիտասարդ դեսպան Հակոբ Ջերնազյանը մասնակցություն է ունեցել Բարեկենդանի, Սբ. Վարդան զորավարի և Միջինքի տոնակատարություններին:

The Diaspora Youth Ambassadors held a series of events
Diaspora Youth Ambassador of the United Kingdom, Noemi Stepan-Sarkissian, organized a fundraising dinner together with the Center for Armenian Information & Advice, with the proceeds going to the Soldiers Home Rehabilitation Center and the Armenian Wounded Soldiers Funds.
Harutyun Atoyan, the Diaspora Youth Ambassador of Chita, held a meeting with more than two dozen young Diaspora Armenians. They discussed issues related to the community's new educational and cultural center, the work of the community and the programs of the High Commissioner’s Office.
Diaspora Youth Ambassador of Belarus Karen Muradyan organized an online meeting with representatives of Belarusian-Armenian community and with several organizations, including Birthright Armenia, Armenian Volunteer Corps (AVC) and Repat Armenia.
On the initiative of Diaspora Youth Ambassadors in Russia Lusine Bayatyan, Lusine Ustyan and Armen Sargsyan, and Diaspora Youth Ambassador in Belarus Karen Muradyan, an online meeting was held to inform more than 30 participants from Russia and Belarus about the topic of repatriation.
Diaspora Youth Ambassador of Jerusalem, Hagop Djernazian attended the ceremonies of “Michink” gathering, Kid’s Carnival Party and St. Vartanantz.