Գլխավոր հանձնակատարն ընդունեց ֆրանասահայ գործիչների
Մայիսի 17-ին Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունեց Ֆրանսիայի Հայ Առաքելական եկեղեցու թեմական խորհրդի ատենապետ Ռոբերտ Ազիլազյանին, «Բարձունք 5165» կազմակերպության ղեկավար Լուսինե Մելիքյանին և 1991թ Արցախյան պատերազմում գումարտակի հրամանատար, գնդապետ Հովսեփ Հովսեփյանին:
Գլխավոր հանձնակատարը շնորհակալություն հայտնեց հյուրերին այս բարդ իրավիճակում Հայաստանի կողքին լինելու, մշտապես աջակցություն ցուցաբերելու համար: Զարեհ Սինանյանը հետաքրքրվեց նաև Ֆրանսիայում ապրող հայ համայնքի խնդիրներով, դրանց հնարավոր լուծումներով:
Հանդիպման ընթացքում հյուրերը ներկայացրին իրենց կողմից Հայաստանում իրականացվող նախաձեռնությունները և պատրաստակամություն հայտնեցին աջակցելու գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերին:
Գլխավոր հանձնակատարը նաև շնորհակալություն հայտնեց հյուրերին Ֆրանսիա կատարած այցի ընթացքում ցուցաբերած ջերմ ընդունելության համար:
Հանդիպման ավարտին հյուրերը համագործակցությունը շարունակելու և ավելի խորացնելու պատրաստակամություն հայտնեցին:

Главный уполномоченный принял франко-армянских деятелей
Главный уполномоченный Заре Синанян 17 мая принял председателя Епархиального совета Армянской Апостольской церкви во Франции Роберта Азилазяна, руководителя организации «Бардзунк 5165» Лусине Меликян и участника Арцахской войны в 1991 году, командира батальона, полковника Овсепа Овсепяна.
Главный уполномоченный поблагодарил гостей за то, что в этой сложной ситуации они находятся рядом с Арменией, за постоянную поддержку. Заре Синанян также поинтересовался проблемами армянской общины, проживающей во Франции, и их возможными решениями.
В ходе встречи гости представили свои инициативы, реализуемые в Армении, и выразили готовность поддержать программы, реализуемые Офисом.
Главный уполномоченный также поблагодарил гостей за теплый прием, организованный во время его визита во Францию.
В завершение встречи гости выразили готовность в продолжении сотрудничества и ещё более его углублении.