Գլխավոր հանձնակատարն ընդունեց ֆրանասահայ գործիչների
Մայիսի 17-ին Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունեց Ֆրանսիայի Հայ Առաքելական եկեղեցու թեմական խորհրդի ատենապետ Ռոբերտ Ազիլազյանին, «Բարձունք 5165» կազմակերպության ղեկավար Լուսինե Մելիքյանին և 1991թ Արցախյան պատերազմում գումարտակի հրամանատար, գնդապետ Հովսեփ Հովսեփյանին:
Գլխավոր հանձնակատարը շնորհակալություն հայտնեց հյուրերին այս բարդ իրավիճակում Հայաստանի կողքին լինելու, մշտապես աջակցություն ցուցաբերելու համար: Զարեհ Սինանյանը հետաքրքրվեց նաև Ֆրանսիայում ապրող հայ համայնքի խնդիրներով, դրանց հնարավոր լուծումներով:
Հանդիպման ընթացքում հյուրերը ներկայացրին իրենց կողմից Հայաստանում իրականացվող նախաձեռնությունները և պատրաստակամություն հայտնեցին աջակցելու գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերին:
Գլխավոր հանձնակատարը նաև շնորհակալություն հայտնեց հյուրերին Ֆրանսիա կատարած այցի ընթացքում ցուցաբերած ջերմ ընդունելության համար:
Հանդիպման ավարտին հյուրերը համագործակցությունը շարունակելու և ավելի խորացնելու պատրաստակամություն հայտնեցին:

On May 17, High Commissioner Zareh Sinanyan received Chairman of the Diocesan Council of the Armenian Apostolic Church of France Robert Azilazian, Head of the "Altitude-5165" charity organization Lusine Melikyan, and Colonel Commander of the Battalion during the Artsakh War of 1991 Hovsep Hovsepyan.
The High Commissioner thanked the guests for being by the Government of Armenia's side in the current situation and for their constant support. Zareh Sinanyan also asked about the problems of the Armenian community living in France and their possible solutions.
During the meeting, the guests presented initiatives implemented in Armenia and expressed their willingness to contribute to the programs implemented by the office.
The High Commissioner also thanked the guests for the warm welcome received during his visit to France.