Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան Մարի Հունանյանի պատմությունը
«Մասնակցել ենք տարբեր աշխատաժամերի, սեմինարների և ձեռք ենք բերել շատ գիտելիքներ, որոնք օգնում են զարգացնել մեր համայնքային ակտիվությունը»,- ասում է Գերմանիայում (Քյոլն) «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակից Մարի Հունանյանը։
Գիտելիքներ ստանալուց բացի՝ ծրագրի մասնակիցները դառնում են հայկական տարբեր համայնքների երիտասարդ ակտիվիստների ցանցի մի մասնիկը: «Մենք ամուր հարաբերություններ ենք պահպանում, ունենք բազմաթիվ համատեղ միջոցառումներ։ Ես շատ գոհ եմ իմ նոր «ընտանիքից», որը ձեռք բերեցի այս ծրագրի շնորհիվ»,- իր հույզերով է կիսվում Մարին։
Դուք ևս կարող եք դառնալ սփյուռքի դեսպանների մեծ թիմի անդամը՝ դիմելով ծրագրի 2022 թվականի հոսքին մինչև հուլիսի 1-ը՝ http://diaspora.gov.am/.../19/Diaspora-Youth-Ambassador

История молодого посла диаспоры Мари Унанян
“Мы принимали участие в различных мастер-классах, семинарах и получили много знаний, которые помогают активизировать деятельность в наших общинах”, - говорит о программе “Молодой посол диаспоры” одна из ее участниц в Германии (Кёльн) Мари Унанян.
Кроме знаний участники программы становятся частью сети молодых активистов из разных армянских общин. “Мы поддерживаем крепкую связь, у нас много совместных мероприятий. Я очень довольна своей новой “семьей”, которая появилась благодаря программе”, - делится своими эмоциями Мари.
Вы также можете стать частью большой команды послов диаспоры по всему миру, подав заявку на второй поток программы до 1 июля - http://diaspora.gov.am/.../19/Diaspora-Youth-Ambassador