«Հայ դպրոց» հիմնադրամի ղեկավարության հետ հանդիպում
Լոս Անջելեսում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «Հայ դպրոց» հիմնադրամի ղեկավարության հետ: Հիմնադրամը շահույթ չհետապնդող կազմակերպություն է, որի նպատակն է ստեղծել անվտանգ և բարեկարգ ուսումնական միջավայր՝ նոր կահույք տրամադրելով Հայաստանի և Արցախի դպրոցներին:
Հանդիպման ընթացքում հիմնադրամի ղեկավարությունն ընդգծել է Հայաստանի կրթության զարգացմանն ուղղությամբ աշխատող այլ կազմակերպությունների, ինչպես նաև պետական ​​կառույցների հետ համակարգելու կարևորությունը, որպեսզի ջանքերը չկրկնվեն, և ուշադրությունից դուրս հայտնված դպրոցներ չմնան:
Գլխավոր հանձնակատարը շնորհակալություն է հայտնել «Հայ դպրոց»-ին շարունակական աջակցության և մասնավորապես Հայաստանի և Արցախի սահմանապահ բնակավայրերի դպրոցների ցուցաբերած օգնության համար:

Meeting with leaders of the Armenia School Foundation
In Los Angeles, High Commissioner Zareh Sinanyan met with the leadership of the Armenia School Foundation (ASF). This Foundation is a non-profit organization focused on creating a safe and supportive learning environment by providing new furniture to schools in Armenia and Artsakh.
During the meeting, ASF’s leadership emphasized the importance of coordinating with other education-focused organizations in Armenia as well as government entities to ensure that efforts are not duplicated and no schools are left behind.
The High Commissioner thanked the Armenia School Foundation for its constant support and, in particular, for its contribution to schools in the border communities of Armenia and Artsakh.