«Հայ դպրոց» հիմնադրամի ղեկավարության հետ հանդիպում
Լոս Անջելեսում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «Հայ դպրոց» հիմնադրամի ղեկավարության հետ: Հիմնադրամը շահույթ չհետապնդող կազմակերպություն է, որի նպատակն է ստեղծել անվտանգ և բարեկարգ ուսումնական միջավայր՝ նոր կահույք տրամադրելով Հայաստանի և Արցախի դպրոցներին:
Հանդիպման ընթացքում հիմնադրամի ղեկավարությունն ընդգծել է Հայաստանի կրթության զարգացմանն ուղղությամբ աշխատող այլ կազմակերպությունների, ինչպես նաև պետական ​​կառույցների հետ համակարգելու կարևորությունը, որպեսզի ջանքերը չկրկնվեն, և ուշադրությունից դուրս հայտնված դպրոցներ չմնան:
Գլխավոր հանձնակատարը շնորհակալություն է հայտնել «Հայ դպրոց»-ին շարունակական աջակցության և մասնավորապես Հայաստանի և Արցախի սահմանապահ բնակավայրերի դպրոցների ցուցաբերած օգնության համար:

Встреча с руководителями Армянского школьного фонда
В Лос-Анджелесе главный уполномоченный Заре Синанян встретился с руководством Армянского школьного фонда (ASF). Этот фонд является некоммерческой организацией, нацеленной на создание безопасной и благоустроенной учебной среды, предоставляющей новую мебель школам Армении и Арцаха.
На встрече руководство ASF подчеркнуло важность координации с другими образовательными организациями в Армении, а также государственными структурами, чтобы не было дубляжа в предоставлении помощи и ни одна школа не осталась без внимания.
Главный уполномоченный поблагодарил коллектив Армянского школьного фонда за его постоянную поддержку и, в частности, за его вклад в школы в приграничных общинах Армении и Арцаха.