Հանդիպում բժշկական ոլորտի ներկայացուցիչների և DISQO-ի հիմնադիրների հետ
Լոս Անջելեսում Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է բժշկական ոլորտի մեր գործընկերների հետ, որոնք կարևոր դեր են խաղացել Հայաստանում COVID-19 դեմ պայքարում, 44-օրյա պատերազմի և հետպատերազմյան շրջանում։ Հանդիպմանը ներկա էին Հայկական բժշկական միջազգային կոմիտեի, Հայ-ամերիկյան բժշկական ասոցիացիայի, Հայ-ամերիկայի բուժքույրերի ասոցիացիայի և Հայ-ամերիկյան սպորտային բժշկության կոալիցիայի ղեկավարները: Քննարկեցին նրանց աշխատանքը Հայաստանում, մարտահրավերներն ու հաջողության պատմությունները, շարունակական գործընկերության կարևորությունը և մեր գրասենյակի և Առողջապահության նախարարության հետ համատեղ աշխատանքը:
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելել է նաև DISQO ընկերության, որը հաճախորդների փորձառության հարթակ է և հնարավորություն է տալիս փոքր, միջին և մեծ բիզնեսներին ճիշտ որոշումներ կայացնել իրենց հաճախորդների համար: Երեք սփյուռքահայերի կողմից 2015 թվականին հիմնադրված այս ընկերությունը ճանաչվել է գերարագ աճող տեխնոլոգիական ստարտափ, որը մասնաճյուղ ունի նաև Երևանում 500 աշխատակցով:
Հանդիպման ընթացքում Զարեհ Սինանյանը ընկերության հիմնադիրներ Արմեն Աճեմյանի և Դրո Քուչարյանի հետ քննարկեց Հայաստանում DISQO-ի ընդլայնման հնարավորությունները:

Встреча с представителями медицинской сферы и основателями DISQO
В Лос-Анджелесе главный уполномоченный встретился с нашими партнерами из медицинской сферы, которые сыграли важную роль в борьбе с COVID-19 в Армении, в 44-дневный период войны и послевоенный период. Присутствовали руководители Армянского медицинского международного комитета, Армяно-Американской медицинской ассоциации, Армяно-Американской ассоциации медсестер и Армяно-Американской коалиции спортивной медицины. Во время встречи они обсудили совместную работу в Армении, проблемы и истории успеха, важность продолжения партнерства и совместной работы с нашим Офисом и министерством здравоохранения.
Главный уполномоченный Заре Синанян также посетил компанию DISQO, которая является платформой для взаимодействия с клиентами и позволяет малому, среднему и крупному бизнесу принимать правильные решения для своих клиентов. Основанная в 2015 году тремя армянами диаспоры, эта компания признана быстрорастущим технологическим стартапом, который имеет филиал в Ереване с 500 сотрудниками.
В ходе встречи Заре Синанян обсудил с основателями компании Арменом Аджемяном и Дро Кучаряном возможности расширения DISQO в Армении.