Հանդիպում բժշկական ոլորտի ներկայացուցիչների և DISQO-ի հիմնադիրների հետ
Լոս Անջելեսում Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է բժշկական ոլորտի մեր գործընկերների հետ, որոնք կարևոր դեր են խաղացել Հայաստանում COVID-19 դեմ պայքարում, 44-օրյա պատերազմի և հետպատերազմյան շրջանում։ Հանդիպմանը ներկա էին Հայկական բժշկական միջազգային կոմիտեի, Հայ-ամերիկյան բժշկական ասոցիացիայի, Հայ-ամերիկայի բուժքույրերի ասոցիացիայի և Հայ-ամերիկյան սպորտային բժշկության կոալիցիայի ղեկավարները: Քննարկեցին նրանց աշխատանքը Հայաստանում, մարտահրավերներն ու հաջողության պատմությունները, շարունակական գործընկերության կարևորությունը և մեր գրասենյակի և Առողջապահության նախարարության հետ համատեղ աշխատանքը:
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելել է նաև DISQO ընկերության, որը հաճախորդների փորձառության հարթակ է և հնարավորություն է տալիս փոքր, միջին և մեծ բիզնեսներին ճիշտ որոշումներ կայացնել իրենց հաճախորդների համար: Երեք սփյուռքահայերի կողմից 2015 թվականին հիմնադրված այս ընկերությունը ճանաչվել է գերարագ աճող տեխնոլոգիական ստարտափ, որը մասնաճյուղ ունի նաև Երևանում 500 աշխատակցով:
Հանդիպման ընթացքում Զարեհ Սինանյանը ընկերության հիմնադիրներ Արմեն Աճեմյանի և Դրո Քուչարյանի հետ քննարկեց Հայաստանում DISQO-ի ընդլայնման հնարավորությունները:

Meeting with representatives of the medical field and the founders of DISQO
In Los Angeles, High Commissioner Zareh Sinanyan met with our partners in the medical field, who played a critical role in supporting Armenia in its fight against the COVID-19 pandemic and during the 44-day war and post-war period. Leaders from the Armenian Medical International Committee, the Armenian American Medical Association, the Armenian American Nurses Association, and the Armenian American Sports Medicine Coalition were in attendance. During the meeting, they discussed their work in Armenia, the challenges and success stories, the importance of continued partnership, and joint work with our Office and the Ministry of Health to address much-needed policy changes in Armenia.
Then, High Commissioner Zareh Sinanyan visited the headquarters of DISQO, a customer experience (CX) platform empowering businesses, from SMBs to enterprises, to make the right decisions for their customers by testing and measuring every product and brand experience with speed. Founded in 2015 by three Diasporan Armenians, the company is recognized as a hyper-growth tech startup, with a branch in Yerevan, Armenia that now employs 500 people.
During the meeting with Mr. Sinanyan, founders Armen Adjemian and Drew Kutcharian discussed their operations in Armenia, the company’s growth, and the need for continued expansion.