Տեղի է ունեցել Հայ իրավաբանների ասոցիացիայի համաժողովը
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Մոսկվայում մասնակցել է Հայ իրավաբանների ասոցիացիայի տարեկան հաշվետու համաժողովին։ Հայ իրավաբանների ասոցիացիան մասնագիտական կառույց է, որը ներառում է 57 մասնաճյուղ և 500 բարձրակարգ մասնագետներ ամբողջ Ռուսաստանում:
Համաժողովի ընթացքում Զարեհ Սինանյանը շնորհակալություն հայտնեց ասոցիացիայի անդամներին ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Սփյուռքում ապրող մեր հայրենակիցների իրավական պաշտպանության ամրապնդման ոլորտում կատարած որակյալ աշխատանքի համար։ «Մեր գրասենյակը հատկապես կարևորում է սփյուռքի մասնագիտական ցանցերի ամրապնդումը, որը կառավարության ծրագրում սփյուռքի հետ աշխատանքի ուղղություններից մեկն է։ Հայ իրավաբանների ասոցիացիան նման ցանցի իրական օրինակ է»,- ասաց Գլխավոր հանձնակատարը։ Հիշեցնենք, որ անցյալ տարվանից մեր գրասենյակի և ասոցիացիայի միջև գործընկերային հարաբերություններն ամրագրվել են հուշագրով։

Association of Armenian Lawyers Conference
High Commissioner Zareh Sinanyan attended the annual report conference of the Association of Armenian Lawyers in Moscow. The Association of Armenian Lawyers is a well-known professional association with 57 branches and 500 highly qualified lawyers all over Russia.
During the conference, Zareh Sinanyan thanked the members of the association for the high-quality work done to strengthen the legal defense of our compatriots living in Armenia and the Diaspora. "Our Office attaches particular importance to strengthening the professional networks of the Diaspora, which is one of the areas of work with the Diaspora in the government's program. The Association of Armenian Lawyers is a true example of such a network." said the High Commissioner. We would like to remind you that since last year, the partnership between our Office and the Association was consolidated by a memorandum.