Տեղի է ունեցել Հայ իրավաբանների ասոցիացիայի համաժողովը
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Մոսկվայում մասնակցել է Հայ իրավաբանների ասոցիացիայի տարեկան հաշվետու համաժողովին։ Հայ իրավաբանների ասոցիացիան մասնագիտական կառույց է, որը ներառում է 57 մասնաճյուղ և 500 բարձրակարգ մասնագետներ ամբողջ Ռուսաստանում:
Համաժողովի ընթացքում Զարեհ Սինանյանը շնորհակալություն հայտնեց ասոցիացիայի անդամներին ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Սփյուռքում ապրող մեր հայրենակիցների իրավական պաշտպանության ամրապնդման ոլորտում կատարած որակյալ աշխատանքի համար։ «Մեր գրասենյակը հատկապես կարևորում է սփյուռքի մասնագիտական ցանցերի ամրապնդումը, որը կառավարության ծրագրում սփյուռքի հետ աշխատանքի ուղղություններից մեկն է։ Հայ իրավաբանների ասոցիացիան նման ցանցի իրական օրինակ է»,- ասաց Գլխավոր հանձնակատարը։ Հիշեցնենք, որ անցյալ տարվանից մեր գրասենյակի և ասոցիացիայի միջև գործընկերային հարաբերություններն ամրագրվել են հուշագրով։

Состоялась конференция Ассоциации армянских юристов
Главный уполномоченный Заре Синанян в Москве принял участие в ежегодной отчетной конференции Ассоциации армянских юристов. Ассоциация армянских юристов - профессиональное объединение, включающее 57 филиалов и 500 высококвалифицированных специалистов по всей России.
В ходе конференции Заре Синанян поблагодарил членов ассоциации за качественную работу, проделанную в сфере укрепления правовой защиты наших соотечественников, живущих как в Армении, так и в диаспоре. "Наш офис придает особую важность укреплению профессиональных сетей диаспоры, что является одним из направлений работы с диаспорой в программе правительства. Ассоциация армянских юристов - настоящий пример такой сети", - сказал главный уполномоченный. Напомним, что с прошлого года партнерские отношения между нашим Офисом и Ассоциацией были закреплены меморандумом.