ՌԱԿ պատվիրակությունը հանդիպեց Գլխավոր հանձնակատարին
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունեց ՌԱԿ կենդրոնական վարչության անդամներին՝ ատենապետ Միքայել Խարապեանի գլխավորությամբ: Նրանք Հայաստան են ժամանել ԱՄՆ-ից, Ֆրանսիայից, Ավստրալիայից և այլ երկրներից:
Ողջունելով հյուրերին՝ Գլխավոր հանձնակատարը նախևառաջ շնորհավորեց ՌԱԿ հիմնադրման 100 ամյակի առթիվ: «Մեծ է կուսակցության ներդրումը սփյուռքում և հայրենիքում հայապահպանության, հայկական շահերի պաշտպանության, համայնքների զորացման, Հայաստան-սփյուռք կապերի ամրապնդման ուղղություններով: Անուրանալի է նաև կուսակցության գաղափարախոսության իրական նվիրյալների առաքելությունը, այն է՝ լինել հայրենիքի կողքին ցանկացած պարագայում, նպաստել պետականության կայացմանը, պետությունը վեր դասել անձերից և հանգամանքներից»,-նշեց Զարեհ Սինանյանը:
Այնուհետ հյուրերը ծանոթացան գրասենյակի գործունեությանը, ծրագրերի, նախաձեռնություններին և պատրաստակամություն հայտենցին աջակցելու սփյուռքում այդ ծրագրերի տարածման գործում։ Երկար զրույց ծավալվեց նաև սփյուռքում առկա խնդիրների շուրջ:

Делегация партии «Рамкавар-Азатакан» встретилась с главным уполномоченным
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян принял членов центрального правления партии «Рамкавар-Азатакан» во главе с председателем Микаелом Харапяном. Они прибыли в Армению из США, Франции, Австралии и других стран.
Приветствуя гостей, главный уполномоченный прежде всего поздравил с 100-летием основания партии. «Партия внесла большой вклад в сохранение армянства в диаспоре и на родине, защиту армянских интересов, укрепление общин, укрепление связи «Армения-Диаспора». Неоспорима также миссия истинных приверженцев идеологии партии - быть рядом с Родиной в любых условиях, способствовать становлению государственности, ставить государство выше личностей и обстоятельств», - отметил Заре Синанян.
Затем гости ознакомились с деятельностью Офиса, программами, инициативами и выразили готовность содействовать в распространении этих программ в диаспоре. Долгая беседа развернулась и вокруг имеющихся в диаспоре проблем.