ՌԱԿ պատվիրակությունը հանդիպեց Գլխավոր հանձնակատարին
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունեց ՌԱԿ կենդրոնական վարչության անդամներին՝ ատենապետ Միքայել Խարապեանի գլխավորությամբ: Նրանք Հայաստան են ժամանել ԱՄՆ-ից, Ֆրանսիայից, Ավստրալիայից և այլ երկրներից:
Ողջունելով հյուրերին՝ Գլխավոր հանձնակատարը նախևառաջ շնորհավորեց ՌԱԿ հիմնադրման 100 ամյակի առթիվ: «Մեծ է կուսակցության ներդրումը սփյուռքում և հայրենիքում հայապահպանության, հայկական շահերի պաշտպանության, համայնքների զորացման, Հայաստան-սփյուռք կապերի ամրապնդման ուղղություններով: Անուրանալի է նաև կուսակցության գաղափարախոսության իրական նվիրյալների առաքելությունը, այն է՝ լինել հայրենիքի կողքին ցանկացած պարագայում, նպաստել պետականության կայացմանը, պետությունը վեր դասել անձերից և հանգամանքներից»,-նշեց Զարեհ Սինանյանը:
Այնուհետ հյուրերը ծանոթացան գրասենյակի գործունեությանը, ծրագրերի, նախաձեռնություններին և պատրաստակամություն հայտենցին աջակցելու սփյուռքում այդ ծրագրերի տարածման գործում։ Երկար զրույց ծավալվեց նաև սփյուռքում առկա խնդիրների շուրջ:

The delegation of the Ramgavar Azatakan Party met the High Commissioner
High Commissioner for Diaspora Affairs, Zareh Sinanyan, welcomed the members of the Central Board of the Ramgavar Azatakan Party (Armenian Democratic Liberal Party) headed by Board Chairman - Michael Kharapian. They arrived in Armenia from the USA, France, Australia, and other countries.
First, the High Commissioner congratulated the party on its 100th anniversary. “The Ramgavar Azatakan Party contributed to the preservation of the Armenian identity in the Diaspora, protection of the Armenian interests, strengthening of the communities and of the Armenia-Diaspora ties. The mission of the adherent’s party is also undeniable – they are close to the Homeland in any conditions, contribute to the formation of statehood, put the state above personalities and circumstances,” noted Zareh Sinanyan.
Further, the guests were informed about the activities, programs, and initiatives of our Office, after which they expressed their willingness to assist in the promotion of these programs in the Diaspora. Eventually, they discussed the existing issues related to the Diaspora.