Ամերիկայի հայ ավետարանական եկեղեցին նշում է 175 ամյակը
Հայ ավետարանչական ընկերակցության հայաստանյան գրասենյակը վերանորոգումից հետո նոր ոճով ու թարմությամբ, սակայն մնայուն առաքելությամբ է շարունակելու իր աշխատանքները:
Ներկա գտնվեցի վերնորոգված գրասենյակի բացմանը: «Այս տարի Ամերիկայի հայ ավետարանական եկեղեցին նշում է իր 175, Ավետրանչական ընկերակացությունը՝ 104 ամյակը: Այն աշխատանքը, որ եկեղեցին և ընկերակցությունն արդեն 30 տարի իրականացնում են Հայաստանում և Արցախում, անգնահատելի է. դպրոցների ու կենտրոնների բացում, սոցիալական, առողջապահական աջակցություն և այլն: Մեզ համար մեծ պատիվ է լինել AMAA-ի գործընկերը և համատեղ աշխատել հայրենադարձների կյանքը հեշտացնելու ուղղությամբ: Հատկանշական է նաև, որ այս հոբելյանները նշվում են հենց Հայաստանում՝ համախմբելով ընկերակցության՝ աշխարհի տարբեր ծայրերից եկած նվիրյալներին»,-նշեցի իմ խոսքում: Միջոցառմանը ներկա էին Ավետարանչականի գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանը, Հայաստանում Արցախի մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանը և այլք:

The Armenian Missionary Association of America will continue its work after the renovation of its offices. High Commissioner Zareh Sinanyan also attended the opening of the newly renovated office.
"This year the Armenian Evangelical Church is celebrating its 175th anniversary, and the Armenian Missionary Association of America its 104th anniversary. The work that the church and the community have been doing in Armenia and Artsakh for the past 30 years is invaluable, such as the opening of schools and centers, medical care, etc. We are honored to be partners with the AMAA and we look forward to keep working together to make the lives of repatriates easier. It is also remarkable that these anniversaries are celebrated in Armenia, bringing together dedicated people from different parts of the world," said Zareh Sinanyan. The event was attended by the AMAA Executive Director/CEO Zaven Khanjian, the Permanent Representative of Artsakh in Armenia Sergey Ghazaryan, and others.