Ամերիկայի հայ ավետարանական եկեղեցին նշում է 175 ամյակը
Հայ ավետարանչական ընկերակցության հայաստանյան գրասենյակը վերանորոգումից հետո նոր ոճով ու թարմությամբ, սակայն մնայուն առաքելությամբ է շարունակելու իր աշխատանքները:
Ներկա գտնվեցի վերնորոգված գրասենյակի բացմանը: «Այս տարի Ամերիկայի հայ ավետարանական եկեղեցին նշում է իր 175, Ավետրանչական ընկերակացությունը՝ 104 ամյակը: Այն աշխատանքը, որ եկեղեցին և ընկերակցությունն արդեն 30 տարի իրականացնում են Հայաստանում և Արցախում, անգնահատելի է. դպրոցների ու կենտրոնների բացում, սոցիալական, առողջապահական աջակցություն և այլն: Մեզ համար մեծ պատիվ է լինել AMAA-ի գործընկերը և համատեղ աշխատել հայրենադարձների կյանքը հեշտացնելու ուղղությամբ: Հատկանշական է նաև, որ այս հոբելյանները նշվում են հենց Հայաստանում՝ համախմբելով ընկերակցության՝ աշխարհի տարբեր ծայրերից եկած նվիրյալներին»,-նշեցի իմ խոսքում: Միջոցառմանը ներկա էին Ավետարանչականի գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանը, Հայաստանում Արցախի մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանը և այլք:

Армянская евангелическая церковь Америки отмечает 175-летие
Армянский офис Армянской миссионерской ассоциации Америки (АМАА) после ремонта с новым стилем, но с постоянной миссией продолжит свою работу. На открытии отремонтированного офиса присутствовал главный уполномоченный Заре Синанян.
“В этом году Армянская евангелическая церковь Америки отмечает свое 175-летие, а Миссионерское общество - 104-летие. Работа, которую церковь и общество уже 30 лет осуществляют в Армении и Арцахе, неоценима: открытие школ и центров, социальная, медицинская помощь и т.д. Для нас большая честь быть партнером АМАА и совместно работать над облегчением жизни репатриантов. Примечательно также, что эти юбилеи отмечаются именно в Армении, объединяя преданных людей из разных уголков мира", - отметил Заре Синанян.
На мероприятии присутствовали исполнительный директор Евангелистского общества Завен Ханджян, постоянный представитель Арцаха в Армении Сергей Казарян и другие.