Մեր գրասենյակն ընդունել է 130-ից ավելի ուկրաինահայ ընտանիքների
Այս տարի մեր գրասենյակն ընդունել է 130-ից ավելի ուկրաինահայ ընտանիքների աջակցության ամենատարբեր հարցերով: Արտյոմ և Երուշ Ղազարյաններն իրենց երեխաների՝ Դիանայի և Յուրիի հետ Հայաստան են տեղափոխվել Խարկովի մարզից: Մեր մասնագետները ընտանիքին տրամադրեցին անհրաժեշտ խորհրդատվություն, որի ժամանակ քննարկվեց ՀՀ քաղաքացիություն ձեռք բերելու, ուկրաինահայերին տրամադրվող աջակցության դիմումը լրացնելու, Վաղարշապատ քաղաքում երեխաներին դպրոց արձանագրելու հարցերի շրջանակը:
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ վերջին հարցն արդեն լուծվել է, և երեխաները սեպտեմբերից հաճախելու են Վաղարշապատի թիվ 9 հիմնական դպրոց:

Наш Офис принял более 130 армянских семей из Украины
В этом году наш Офис принял более 130 армянских семей из Украины по различным вопросам поддержки. Артем и Еруш Казаряны со своими детьми Дианой и Юрием переехали в Армению из Харьковской области. Наши сотрудники оказали семье необходимую консультацию, в ходе которой они обсудили несколько вопросов, связанных с получением гражданства РА, заполнением заявления о помощи украинским армянам и зачислением их детей в школу в городе Вагаршапат.
Мы рады сообщить, что последний вопрос уже решен, и дети будут посещать школу №9 в Вагаршапате с сентября.