Երևանում կայացավ «Առաջ միասին» ցանցային ֆորումը
Երևանում կայացավ «Առաջ միասին» ցանցային ֆորումը։ Մեր գրասենյակը հանդես եկավ «Ինչպես գտնել աշխատանք Հայաստանում. աշխատաշուկա, ծրագրեր, հարթակներ» սեմինարով:
Համաժողովի նախաձեռնող խումբը կազմված է ԱՄՆ-ում, Կանադայում և Հայաստանում բնակվող սփյուռքահայերից։ Նրանք երկրորդ տարին անընդմեջ անցկացնում են այս միջոցառումը՝ նպատակ ունենալով համախմբել կազմակերպություններին և անհատներին, քննարկել Հայաստանի և Արցախի զարգացման ոլորտները:
Մեր գրասենյակի սեմինարին մասնակցում էին ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության ներկայացուցիչները, ինչպես նաև մի շարք հայրենադարձներ՝ Վիվա-ՄՏՍ-ի ռեսուրսների կառավարման բաժնի ղեկավար, կանադահայ Լարա Չոլաքյանը, VIVA բժիշկների և կամավորների հիմնադրամի նախագահ, ռուսաստանահայ Տատյանա Հովհաննիսյանը և Armenian Global Community նախագծի հեղինակ, Tunmun.am-ի համահիմնադիր, բելառուսահայ Գեորգի Կևորկովը:

На прошлой неделе прошел нетворкинг-форум “Armenians Forward Together” в Ереване
На прошлой неделе прошел нетворкинг-форум “Armenians Forward Together” в Ереване. Одной из площадок форума стал семинар нашего Офиса - “Как найти работу в Армении: рынок труда, программы, платформы”.
Организаторы форума - инициативная группа представителей диаспоры, проживающих в США, Канаде и Армении. Уже второй год подряд они проводят это мероприятие, нацеленное на объединение организаций и частных лиц для расширения деятельности в сфере поддержки и развития Армении и Арцаха.
В семинаре нашего Офиса приняли участие представители министерства труда и социальных вопросов РА, а также репатрианты: HR-специалист “Viva-MTS”, коуч Лара Чолакян из Канады (HR Advisor, Viva-MTS, Coach, Lecturer Lara Tcholakian), председатель фонда врачей и волонтеров “ВИВА” Татьяна Оганесян из России и автор проекта “Armenian Global Community”, соучредитель Tunmun.am Георгий Кеворков из Беларуси.