Կողմնորոշիչ հանդիպում «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» 2022-ի հետ
2022 թվականի «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցներն արդեն ընտրված են: Նրանք քսանն են և ներկայացնում են Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի, Գերմանիայի, Իսպանիայի, Ֆրանսիայի, Բուլղարիայի, Չեխիայի, Բելգիայի, Ուկրաինայի, Հնդկաստանի, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների, Ղրղրստանի հայկական համայնքները:
Օգոստոսի 9-ին տեղի ունեցավ ծրագրի ղեկավար Գրետա Մնացականյանի և ծրագրի համակարգող Քարին Յակուբյանի հետ մասնակիցների առաջին առցանց կողմնորոշման հանդիպումը, որի շրջանակներում երիտասարդները հնարավորություն ունեցան ծանոթանալու, տեղեկանալու ծրագրի նախագծային բովանդակությանը և կազմակերպական մի շարք հարցերի:
Շնորհավորում ենք այս տարի երկրորդ անգամ իրականացվող «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցներին և մաղթում հաջողություն իրենց բոլոր նախաձեռնություններում:

Сессия-знакомство с молодыми послами диаспоры 2022
Участники программы “Молодой посол диаспоры” 2022 года уже отобраны. Их 20, и они представляют армянские общины: России, США, Германии, Испании, Франции, Болгарии, Чехии, Бельгии, Украины, Индии, Объединенных Арабских Эмиратов, Киргизии.
9 августа состоялась первая онлайн-встреча участников с руководителем программы Гретой Мнацаканян и координатором программы Карин Якубян, где молодые люди познакомились, узнали о содержании программы и организационных вопросах.
Поздравляем участников второго потока программы “Молодой посол диаспоры” и желаем успехов во всех начинаниях.