Կողմնորոշիչ հանդիպում «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» 2022-ի հետ
2022 թվականի «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցներն արդեն ընտրված են: Նրանք քսանն են և ներկայացնում են Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի, Գերմանիայի, Իսպանիայի, Ֆրանսիայի, Բուլղարիայի, Չեխիայի, Բելգիայի, Ուկրաինայի, Հնդկաստանի, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների, Ղրղրստանի հայկական համայնքները:
Օգոստոսի 9-ին տեղի ունեցավ ծրագրի ղեկավար Գրետա Մնացականյանի և ծրագրի համակարգող Քարին Յակուբյանի հետ մասնակիցների առաջին առցանց կողմնորոշման հանդիպումը, որի շրջանակներում երիտասարդները հնարավորություն ունեցան ծանոթանալու, տեղեկանալու ծրագրի նախագծային բովանդակությանը և կազմակերպական մի շարք հարցերի:
Շնորհավորում ենք այս տարի երկրորդ անգամ իրականացվող «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցներին և մաղթում հաջողություն իրենց բոլոր նախաձեռնություններում:

Orientation session with 2022 Diaspora Youth Ambassadors
The participants of the 2022 Diaspora Youth Ambassador Program have been selected. We have 20 participants representing the Armenian communities of Russia, the United States, Germany, Spain, France, Bulgaria, the Czech Republic, Belgium, Ukraine, India, the United Arab Emirates, and Kyrgyzstan.
On August 9, the participants had their first online meeting with the Program Manager Greta Mnatsakanyan and the Program Coordinator Karine Yacoubian, where they got informed about the content and the organization of the program.
We congratulate the participants of the second cohort of the Diaspora Youth Ambassador program and wish them success in their endeavors.