Մեկնարկել է «իԳործ» 2022-ը
ՀՀ կառավարման համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» 2022 ծրագրի շրջանակներում սեպտեմբերի մեկից պետական համակարգն ընդունել է արդեն 33 մասնագետի:
Նրանք ժամանել են 9 երկրից և արդեն իսկ աշխատում են 20 գերատեսչություններում: Նոր «իԳործ»-ականները որակավորված մասնագետներ են բիզնեսի կառավարման, հաղորդակցության, կիբեռ անվտանգության, տնտեսագիտության, արվեստի, միջազգային հարաբերությունների և իրավունքի, հանրային առողջապահության, զբոսաշրջության, ֆինանսների, ֆիզիկայի և այլ ոլորտներում:
Նրանք մեկ տարի կաշխատեն այնպիսի գերատեսչություններում, ինչպիսիք են Արդարադատության, առողջապահության, շրջակա միջավայրի, աշխատանքի և սոցիալական հարցերի, բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության և այլ նախարարությունները, Կենտրոնական բանկը, ԱՆԻՖ-ը, Տուրիզմի կոմիտեն և այլն:

Launch of iGorts 2022
Within the framework of the iGorts program for 2022, the Republic of Armenia’s Public administration system already received 33 Armenian specialists from the Diaspora since September 1.
The participants came from 9 countries and are already working in 20 State departments.
The new iGorts fellows are qualified specialists in the field of business administration, communication, cybersecurity, economics and finance, history of art, international relations and politics, public health, tourism, physics, and system administration, among various disciplines.
They will work throughout the year in departments such as the Ministry of Justice, Health, Environment, Labor and Social Affairs, High-tech Industry, and other ministries, the Central Bank, ANIF, Tourism Committee, and many more.