Մեկնարկել է «իԳործ» 2022-ը
ՀՀ կառավարման համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» 2022 ծրագրի շրջանակներում սեպտեմբերի մեկից պետական համակարգն ընդունել է արդեն 33 մասնագետի:
Նրանք ժամանել են 9 երկրից և արդեն իսկ աշխատում են 20 գերատեսչություններում: Նոր «իԳործ»-ականները որակավորված մասնագետներ են բիզնեսի կառավարման, հաղորդակցության, կիբեռ անվտանգության, տնտեսագիտության, արվեստի, միջազգային հարաբերությունների և իրավունքի, հանրային առողջապահության, զբոսաշրջության, ֆինանսների, ֆիզիկայի և այլ ոլորտներում:
Նրանք մեկ տարի կաշխատեն այնպիսի գերատեսչություններում, ինչպիսիք են Արդարադատության, առողջապահության, շրջակա միջավայրի, աշխատանքի և սոցիալական հարցերի, բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության և այլ նախարարությունները, Կենտրոնական բանկը, ԱՆԻՖ-ը, Տուրիզմի կոմիտեն և այլն:

Стартовал "iGorts-2022"
В рамках программы трудоустройства армянских специалистов диаспоры в государственной системе РА "iGorts-2022" с 1 сентября было принято на работу в госучреждения Армении уже 33 специалиста.
Они приехали из 9 стран и уже работают в 20 отделах. Новые участники "iGorts"— это квалифицированные специалисты в области управления бизнесом, коммуникаций, кибербезопасности, экономики, искусства, международных отношений и права, здравоохранения, туризма, финансов, физики и других областей. Они будут работать в течение одного года в министерствах: юстиции, здравоохранения, окружающей среды, труда и социальной защиты, высокотехнологической промышленности и др., в Центральном банке, ANIF, Комитете по туризму и др.