Սփյուռքի երիտասարդ դեսպանները հանդիպեցին պետական այրերի հետ
Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան ծրագրի մասնակիցները հանդիպում ունեցան ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանի հետ, ով ներկայացրեց ՀՀ արտաքին քաղաքականության օրակարգային հարցերը, ինչպես նաև անդրադարձ կատարեց տարածաշրջանային զարգացումներին, հեռանկարներին և մի շարք այլ հարցերի:
Քաղաքական խորհրդատու Էրիկ Հակոբյանի հետ հանդիպմանը երիտասարդ դեսպանները հնարավորություն ունեցան տեղեկանալու Հայաստանի քաղաքական վերջին զարգացումներին, Արցախի պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանի հետ առցանց հանդիպմանը՝ Արցախին առնչվող մի շարք հարցերի:
Մասնակիցներն այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, ապա այցելեցին Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ:
Մասնակիցների համար առանձնահատուկ նշանակություն ուներ Եռաբլուր զինվորական պանթեոն այցելությունը: Սրբոց Վարդանանց Նահատակաց եկեղեցում ՀՀ ԶՈՒ հոգևոր առաջնորդության գնդերեց Տեր Վարազդատ քահանա Նաջարյանի կողմից անցկացվեց հոգեհանգստյան կարգ, որից հետո մասնակիցները հարգանքի տուրք մատուցեցին մեր հերոսացած տղաների շիրիմներին:

Молодые послы диаспоры встретились с государственными деятелями
Участники программы молодой посол диаспоры встретились с заместителем министра иностранных дел Республики Армения Паруйром Ованесяном, который представил вопросы повестки дня внешней политики Республики Армения, а также рассказал о региональных событиях, перспективах и ряде других вопросов.
На встрече с политическим консультантом Эриком Акопяном молодые послы имели возможность узнать о последних политических событиях в Армении, а на онлайн-встрече с госминистром Арцаха Артаком Бегларяном - о ряде вопросов, связанных с Арцахом.
Участники посетили Мемориал Цицернакаберд, почтили память жертв Геноцида армян, а затем посетили Музей-институт Геноцида армян.
Особое значение для участников имело посещение воинского пантеона Ераблур. В церкви мучеников Србоц Вардананц духовным настоятелем Вооруженных Сил РА священником Вараздатом Наджаряном была совершена панихида, после которой молодые послы отдали дань уважения всем героям войн.