Սփյուռքի երիտասարդ դեսպանները հանդիպեցին պետական այրերի հետ
Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան ծրագրի մասնակիցները հանդիպում ունեցան ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանի հետ, ով ներկայացրեց ՀՀ արտաքին քաղաքականության օրակարգային հարցերը, ինչպես նաև անդրադարձ կատարեց տարածաշրջանային զարգացումներին, հեռանկարներին և մի շարք այլ հարցերի:
Քաղաքական խորհրդատու Էրիկ Հակոբյանի հետ հանդիպմանը երիտասարդ դեսպանները հնարավորություն ունեցան տեղեկանալու Հայաստանի քաղաքական վերջին զարգացումներին, Արցախի պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանի հետ առցանց հանդիպմանը՝ Արցախին առնչվող մի շարք հարցերի:
Մասնակիցներն այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, ապա այցելեցին Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ:
Մասնակիցների համար առանձնահատուկ նշանակություն ուներ Եռաբլուր զինվորական պանթեոն այցելությունը: Սրբոց Վարդանանց Նահատակաց եկեղեցում ՀՀ ԶՈՒ հոգևոր առաջնորդության գնդերեց Տեր Վարազդատ քահանա Նաջարյանի կողմից անցկացվեց հոգեհանգստյան կարգ, որից հետո մասնակիցները հարգանքի տուրք մատուցեցին մեր հերոսացած տղաների շիրիմներին:

The Diaspora Youth Ambassadors met with Government representatives
The Diaspora Youth Ambassadors met with the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Paruyr Hovhannisyan. The Deputy Minister provided an overview of Armenia's foreign policy agenda, as well as touched upon regional developments, perspectives, and several other topics.
The participants also discussed with Political Analyst and Consultant Eric Hacopian, who provided insights into recent political developments in Armenia; In addition, they walked-through a number of issues related to Artsakh during an online meeting with Artsakh State Minister Artak Beglaryan.
The participants also visited the Tsitsernakaberd Memorial Complex, paid tribute to the memory of the martyrs of the Armenian Genocide, and visited the Armenian Genocide Museum-Institute.
Finally, they went to the Yerablur Military Memorial Cemetery which was an emotional moment for the participants and to the Holy Vartanants Martyrs Church, where Father Varazdat Najaryan held a memorial ceremony, after which the participants visited the graves of our heroic men.