«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցները հանդիպեցին Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի հետ
14 Հոկրեմբերի 2022
Սփյուռքի երիտասարդ դեսպանները հանդիպեցին Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի հետ: Վերջինս ներկայացրեց Հայաստան-Սփյուռք գործակցության օրակարգային հարցերը և գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերը, նաև պատասխանեց մասնակիցների հարցերին:
Երիտասարդները հանդիպեցին ՀՀ նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի տնօրեն Հայկ Մարգարյանի հետ և հնարավորություն ունեցան տեղեկանալու կենտրոնի աշխատանքներին և սփյուռքահայերի հետ համագործակցության հնարավորություններին:
Հետաքրքիր էր հանդիպումը «reArmenia»-ում: Համայնքի համակարգող Նաթելլա Ավանեսյանը ներկայացրեց հարթակի ստեղծման գաղափարը, նախագծերն ու նախաձեռնությունները, մասնակցության և սեփական ծրագրերի ներկայացման հնարավորությունները, որից հետո «reArmenia»-ի գործառնական տնօրեն Արտակ Գրիգորյանի հետ մասնակիցները քննարկեցին արդյունավետ դրամահավաքի կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր:

Участники программы «Молодой посол диаспоры» встретились с главным уполномоченным по делам диаспоры Заре Синаняном
Молодые послы Диаспоры встретились с Главным уполномоченным по делам диаспоры Заре Синаняном. Последний представил повестку сотрудничества Армения-Диаспора и реализуемые офисом программы, а также ответил на вопросы участников.
Молодые люди встретились с директором Национального центра инноваций и предпринимательства РА Айком Маргаряном, ознакомились с работой центра и возможностями сотрудничества с армянами Диаспоры.
Встреча в "reArmenia" была интересной. Координатор сообщества Нателла Аванесян представила идею создания платформы, проекты и инициативы, возможности участия и презентации собственных проектов, после чего участники обсудили вопросы, связанные с организацией эффективного сбора средств, с исполнительным директором «реАрмения» Артаком Григоряном.