2021 և 2022 թվականների Սփյուռքի երիտասարդ դեսպաններն առցանց հանդիպում ունեցան
Հոկտեմբերի 17-ին տեղի ունեցավ «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի 2021 և 2022 թ. մասնակիցների առցանց հանդիպումը:
Հանդիպման նպատակը երիտասարդներին ծանոթացնելն էր, յուրաքանչյուրի մասնագիտական և համայնքային գործունեության մասին տեղեկացնելը՝ հետագա համագործակցության ուղիները ուրվագծելու և առաջ տանելու համար:
Ծրագրի ղեկավար Գրետա Մնացականյանը, ողջունելով ծրագրի մասնակիցներին, կարևորեց նրանց համատեղ աշխատանքը սփյուռքի երիտասարդ դեսպանների ցանցի շրջանակներում՝ փորձի փոխանակման, միմյանց օգտակար լինելու, Հայաստանի հետ և միջհամայնքային կապերն ամրապնդելու, համայնքային կյանքն ակտիվացնելու և այլ ուղղություններով:
Մասնակիցները ներկայացրին իրենց առաջարկները համագործակցելու ձևաչափերի և թեմատիկ ուղղությունների վերաբերյալ:

Молодые послы диаспоры 2021 и 2022 годов провели онлайн-встречу
17 октября состоялась онлайн-встреча участников программы «Молодой посол диаспоры» 2021 и 2022 годов.
Целью встречи было знакомство молодых людей, информирование о профессиональной и общественной деятельности каждого, планирование дальнейшего сотрудничества.
Руководитель программы Грета Мнацаканян, приветствуя участников, отметила важность совместной работы в сети молодых послов диаспоры с целью обмена опытом, а также поддержки друг друга, укрепления связи с Арменией и между общинами, активизации общественной жизни и другие направления.